Onko hyvä? Toivon jolujahlaksi.
Lexibook Littlest Petshop -tietokone
6
3381
Vastaukset
Mielestäni ansaitsisit jo aivan oikean tietokoneen, esimerkiksi miniläppärin, jos sinun oikeasti tarvitsee kantaa tietokonetta mukanasi kavereilla tai koulussa.
Tässä esimerkkinä aivan oikea tietokone, ei lelu, joka kuitenkin on tarpeeksi pieni, että jaksat kantaa sitä mukanasi ilman, että menee raahaamiseksi:
http://www.kannettavatietokone.fi/tuotteet/NP-N150-JP06SE.html
Tuon Lexibookin hinnalla saa jo aivan hyvän käytetyn pöytäkoneen näyttöineen, näppäimistöineen kaikkineen.
Leikkejä, pelejä ja kilpailuja on netissä lapsillekin vaikka kuinka paljon, joten sano vanhemmillesi, että ei tietokoneessa tarvitse tulla mukana lapsille mitään, kun ne saa netistäkin.- Anonymus Maximus
Serkkuni lapset saivat sellaisen joululahjaksi viime vuonna. 5 min leikittyään he tylsistyivät. Oikea tietokone tai ei mitään.
- sotketa...
Ilmeisesti tarkoitat sitä 40-50 euroa maksavaa lelua.
Se mitä tässä tarkoitetaan kait kuitenkin on ihan oikea tietokone, jossa myös verkkokortti ja pääsy siis oikeasti nettiin.
- pööpöö
ko tietsikka on yhtä moskaa siin on hirveen huono netti kuka sellasen haluu? en ainakaa mä!
- Isoäiteen ukko
Jessica 8v sai mitä toivoikin.Isän äiti osti hoppuhallista,maksoi 219€.Nyt on likka täysin muuttunut.Oli meillä viimeyön,ei ottanut vehjettä edes mukaansa,kuten edeltäjän "muumitietokone" joka piti raahata mukaan jokapaikkaan.Mikään ei ollut hyvä,oli oppinut kiroilemaankin:"Paska romu!"
- joujouczw
Isoäiteen ukko kirjoitti:
Jessica 8v sai mitä toivoikin.Isän äiti osti hoppuhallista,maksoi 219€.Nyt on likka täysin muuttunut.Oli meillä viimeyön,ei ottanut vehjettä edes mukaansa,kuten edeltäjän "muumitietokone" joka piti raahata mukaan jokapaikkaan.Mikään ei ollut hyvä,oli oppinut kiroilemaankin:"Paska romu!"
Joo! Siis ihan surkea. Omalla siskon tyttärellä oli samallainen kone. Yks päivä hän pyysi asentamaan Linux ubuntu 10.04 netbook remixin. Yhessä kohtaa kone alko boottailee ja ja ruudulle tulee system error. plese jne... Ja eikun huoltoon.
Oppaassa lukee 510 mb memory.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1774995Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,184376Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993107Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2532952Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432892- 522501
- 271919
- 221747
- 341733
- 651719