Elikkäs mulla on nyt tota nuuskaa ja pitäs jossai säilyttää sitä. En voi laittaa pakastimeen enkä jääkaappiin.
Ehottakaas jotai niksei miten sais sen nuuskan pysyy vaikka huoneen lämmössä kosteena ja hyvänä ja miten kauan toi löysä nuuska säilyy huoneen lämmössä avaamattomana.
Oon ite aatellu josko vois laitaa kiekot muovipussii ja pussi lumihankeen. Kait ne sillee säilys iha hyvi.
Entäs miten kesällä kannattaa säilyttää jos en edellee saa pakkasee nitä??
Nuuskan säilytys
Apuvvaaaa
1
1189
Vastaukset
- Nuuska-muikku
Annappa poika äitillesi ne nuuskat. Jos et pysty niitä piilottelemaan kuin huoneessasi, niin et ole tarpeeksi vanha käyttämään sitä.;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1782638Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031090- 64911
- 65869
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20770Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait228761Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276747Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies87734Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22688