Kaksikymppinen ja neitsyt

Leenu.

Ei ole oikein löytynyt sopivaa petikaveria. Onko se paha? Minusta no kiva sanoa ystävälle, että en ole aikaisemmin ollut tekemisissä poikien kanssa. Ei tarvitse valehdella.

6

859

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • cladius

      Ja mitähän ihmeen pahaa siinä olisi. Itselleni herää aina kunnioituksen tunne yli 20 vuotiasta neitsyttä tyttöä kohtaan. Ei olla alistuttu tekemään jotain tyhmää ihan liian nuorena kavereiden, jonkun teini kundin tai statuksen takia. Kertoo hieman että osataan ajatella itse, ja herää toivo että ehkä tämä ihminen tietää mikä sen ensimmäisen kerran kanssa on tärkeää.

      Itse olin tyttöystäväni kanssa ensimmäisen kerran 18 vuotiaana, tyttöni ollessa 16, useita vuosia taaksepäin. Kaikki oli jännittävää, ja kuitenkin rentoa, ihanaa ja luotimme toisiimme täysin. Oikeastaan paremmin se ei olisi voinut mennä, mutta myöhemmin on kuitenkin yhdessä tuumin mietitty että se oli ehkä kuitenkin liian aikaista hänen kohdallansa. Että parempi vain kun odottaa että vartalo ja mieli ja sydän ovat yhdessätuumin valmiit :)

      • ei enään tyttö

        minä taas kerron kokemuksesta pitkältä ajalta. Olisin säästynyt monelta pahalta asialta, jos olisin ollut ensimmäisen kerran sängyssä vaikka 30-vuotiaana. Sitä ennen valitsin ihan väärin kumppanini, joitten kanssa oli enimmäkseen probleemia. Pitäisi valita itselleen kumppani, jonka kanssa elämä on turvallista ja että molemmat ajattelevat toistensa ja yhteistä parasta.


      • janne.
        ei enään tyttö kirjoitti:

        minä taas kerron kokemuksesta pitkältä ajalta. Olisin säästynyt monelta pahalta asialta, jos olisin ollut ensimmäisen kerran sängyssä vaikka 30-vuotiaana. Sitä ennen valitsin ihan väärin kumppanini, joitten kanssa oli enimmäkseen probleemia. Pitäisi valita itselleen kumppani, jonka kanssa elämä on turvallista ja että molemmat ajattelevat toistensa ja yhteistä parasta.

        20 vuotias on vielä pikkutyttö. on huvittavaa lukea kun sen ikäinen vasta murkkuiästä ylitse päässyt flikka ihmettelee tällaista täällä. Ja ymmärrän kyllä jos haluat kokea seksin jonkun miehen iässä olevan kanssa ( 30v ) ? tuskin kukaan ikäisesi edes kiinnostuu pikkupojista.

        mielestäni olet liian nuori koko hommaan. omaat vain ylisosiaalisen kaveripiirin perin rauhattoman sellaisen jonka takia jutut tiivistyy ja saavat pääsi sekaisin.

        jos olisin isäsi, en suosittelisi vielä vuosiin.


    • lilja85

      olen sua viisi vuotta vanhempi. Aloin seurustella 16 vuotiaana 18 vuotiaana syntyi ensimmäinen lapsi 19vuotiaana menin naimisiin 21v toinen lapsi 23v kolmas ja nyt muutama viikko sitten eronnut. Olen kerenny enemmän kuin tarpeeksi lapsia en kadu mutta mies valintaani sitäkin enemmän... se on pettäny ja hakannu silti vasta nyt uskalsin heittää pihalle... tuntuu kuin olisi eläny valheessa kymmen vuotta elämästäni täytän kohta 26 vuotta ja olen kerenny kokemaan eloa alkoholistinkanssa ja mikä hienointa olen hommannut itselleni tittelin eronnut. pointtini oli parempi katsoa kuin katua tehtyä kun ei saa tekemättömäksi.

      • jokumies57776

        Itse olen 23v ja poikuus tallella. Jooh, nörtin vikaa minussa on, mutta ei tuo ulkonäköön vaikuta. Käyttäytymiseen vain. Ujous haittaa. Baarit ei innosta. Enkä huoli lihavaa.

        En tosin taatusti kerro poikuudestani kenellekään. Ehkä sitten ensimmäiselle naiselle sängyn laidalla. Tai paremminkin sitten jälkikäteen. Osaan myös käyttäytyä mies-seurassa niin ettei tuota huomaa. Naiset taasen huomaavat paremmin. Noh, he eivät tiedä itsekään mitä haluavat.


    • mamikolmelle

      Tilanteesi on ehdottomasti hyvä. Kyllä monen naisen meno näyttää järkyttävältä. Sänkyyn mennään yhdenillan tuttavuuden kanssa. Kuka sellaista naista pystyisi arvostamaan?

      Toivottavasti säästät neitsyyttäsi sille oikealle. Aivan taatusti mies osaa arvostaa!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      16
      7190
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      199
      2577
    3. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      108
      2110
    4. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      76
      1568
    5. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      191
      1099
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      41
      990
    7. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      46
      979
    8. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      79
      899
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      45
      739
    10. Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."

      Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka
      Tv-sarjat
      7
      738
    Aihe