Onko kellään kokemuksia Ahlmannissa opiskelusta? Olen nyt ens kesänä lukiosta kirjoittava ja olen miettinyt eläinhoitajan tai puutarhurin koulutusta. Olen koittanut etsiä tietoa Ahlmannissa opiskelusta, mutta löysin ainoastaan yhden keskustelun, johon oli ainoastaan yksi ihminen vastannut ja haukkunut siellä opiskelun ja koulun johdon melko lyttyyn.
Onko kouluun vaikea päästä? Olisi hieno tietää, että onko itsellä mitään mahdollisuuksia päästä sisään. Olen ihan perushyvä opiskelija.
Millaista koulussa opiskeleminen on? Kaipaisin siis varsinkin eläinhoitajan ja puutarhurin alan vastauksia. Löytämässäni keskustelussa henkilö kertoi "monen olevan samaa mieltä hänen kanssaan", ettei koulu toimi hyvin. Oli kuulemma virhe hakea sinne ollenkaan. Haluaisin nyt muitakin mielipiteitä, sillä netissä ihmiset voivat väittää mitä tahansa.
Linkki keskusteluun: http://keskustelu.suomi24.fi/node/8929119
Ahlman-opisto Tampereella
5
2997
Vastaukset
- jelppa mig
Ei kukaan oo opiskellu sielä? Kenenkään kaverikaan? Vieläki oon vastauksia vailla.
- tjuu__
itse haluaisin kyllä tietää saman! laitoin jo hakemuksen menemään ja sen jälkeen löysin samoja keskusteluja kun varmaan sinä, että ihan kamala paikka ja pitäisi pysyä helvetin kaukana sieltä.... olishan se nyt kiva tietää pitääkö sitten ihan täsyin paikkansa ja kirjottajat olivat muistaakseni tuolta ravintola alan puolelta.... Mutta mites ne eläinhoitaja alan ja puutarha puolen opiskelu???
- qwewerertreyrtytuy
Ihan mukava paikka se on, ei kannata pelästyä kaunaisten epäonnistujien valitusta, kun motivaatio ei riitä ja etsitään syitä muista. Erityisesti kesäisin puistomainen ympäristö on kaunis ja puutarhuriopiskelijoille hyödyllinen. Onhan siellä toki niitä lehmiäkin ja ne kyllä haisevat oikein kunnolla!
Siellä on mukavaa pienen koulun tuntua, kun paikalla on kerralla ehkä sata tai enintään kaksi sataa opiskelijaa monissa pienemmissä rakennuksissa. Itselläni on kokemusta puutarhapuolen opiskelusta.
- Anonyymi
Hyvä paikka on!
- Anonyymi
En suosittele omasta puolestani ainakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tyttäreni kuoli lihavuusleikkaukseen.
Miettikää kuiten 2 kertaa, ennenkuin menette lihavuusleikkaukseen.3097102Viiimeinen viesti
Sinulle neiti ristiriita vai mikä nimesi sitten ikinä onkaan. Mulle alkaa riittää tää sekoilu. Oot leikkiny mun tunteill662116- 1751807
epäonnen perjantain rikos yritys
onpa epäselvä kuva, tuolla laadullako keskustaa tarkkaillaan lego hahmotkin selvempiä151327- 1121267
Suomessa ei ole järkeä tarjota terveyspalveluita joka kolkassa
- Suomen väestötiheys 1.1.2022 oli 18,3 asukasta maaneliökilometriä kohden. - Uudenmaan maakunnassa asuu keskimäärin 181691200Yllätyspaukku! Vappu Pimiä rikkoi vaikean rajapyykin yllättävässä bisneksessä: "Nyt hymyilyttää...!"
Wau, onnea, Vappu Pimiä, upea suoritus! PS. Pimiä tänään televisiossa, ohjelmatietojen mukaan hän on Puoli seiskassa vie71186RÖTÖSHERRAT KIIKKIIN PUOLANGALLA.
Puolankalaisilla tehtävä ryhmäkanne itsensä yleintäneistä rötöstelijöista, sekä maksattaa kunnan maksama tyhmän koplan j541116Kirjoitin sinulle koska
tunnen sinua kohtaan niin paljon. Sydäntäni särkee, kun kätken ihastumisen, kaipauksen, sinua kohtaan tuntemani lämmön j411051Martina pääsee upeisiin häihin
Miltäs se tuntuu kateellisista. Anni Uusivirta on Martinan kavereita.288992