Hei

elikkä havaitsin koirallani tänää jonkinlaisen haavan , tai en tiedä mikä se on
kuva
http://i1196.photobucket.com/albums/aa405/ellukeskus/haava.jpg

Mitä minun pitäisi tehdä? paraneeko itsestään, näyttääkö pahalta ? eläinlääkäriin ?
1217
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

näyttäisi ihan hotspotilta,elikäs märkivä,paikallinen ihotulehdus.Käytä koirasi eläinlääkärissä,siellä ajellaan karvat tulehtuneen alueen ympäriltä,ja hoitona on puhdistus betadinella ja voidetta,paranee viikossa-parissa.Hotspot syntyy kun ihoon jää kosteutta-hautuu! ei ole vakavaa,aika yleinen vaiva joka menee ohi kunhan hoito aloitetaan ajoissa-omallani ärtyi joskus niinkin pahaksi että joutui syömään antib.kuurin... Toivottavasti paranee,hyvää joulun odotusta....:D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


apuvanyt25 kirjoitti:

elikkä havaitsin koirallani tänää jonkinlaisen haavan , tai en tiedä mikä se on
kuva
http://i1196.photobucket.com/albums/aa405/ellukeskus/haava.jpg

Mitä minun pitäisi tehdä? paraneeko itsestään, näyttääkö pahalta ? eläinlääkäriin ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu