Juoksupyörä Roboille

Phodopus Roborovskii

Mulla on kaksi Roborovskia, naaras ja uros ja ne asuvat erillään. Dunan mukana tulleet juoksupyörät pitävät kovaa meteliä, joten otin ne väliaikaisesti pois.

Tarvitsevatko robot juoksupyöriä? Nyt kun niillä ei ole niitä, niin tuntuvat vain nukkuvan, ovat siis masentuneita kun eivät saa juosta oravanpyörässä.

Mikä olisi hyvä ja hiljainen merkki juoksupyörissä? Silent spinning voisi olla hyvä, mutta on kallis. Tutkin postimyynnistä, mutta ei oikein löytynyt.

Kääpiöille kai riittää se pienin, halkaisija 12-15 cm ja jalustalla seisova, koska dunassa ei voi kiinnittää seinään.

2

253

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mielestäni robot tarvii pyörät, omani omaavat pienet metalliset ja välillä ne alkavat kitisemään tms joten laitan niihin tipan ruokaöljyä niin hiljenevät ;) tuota ei tarvii kun 1-2krt/kk. Omasta mielestäni myös nuo silent spinning pyörät on ihan liian kalliita.

      • Aloittaja:

        Rolly-juoksupyörät ja hamsut juoksevat niissä ahkerasti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      57
      1830
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      830
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      41
      688
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      41
      666
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      43
      621
    6. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      596
    7. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      594
    8. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      564
    9. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      29
      536
    10. 42
      499
    Aihe