Itsellämme on matka varattuna Neptuniin heinä-elokuuksi ja mitä nyt olen tilannetta seurannut, niin aika hyvin on matkat menneet kaupaksi! Millaisella mielellä odottelette tulevan kesän Romanian matkaa? Itse en oikein tiedä mitä odottaa ja se toki tekee loman odotuksesta vielä jännempää! Monta ajatusta pyörii mielessä, esim. onhan siellä varmasti lämmintä, onhan hotelli ok, toivottavasti ei ole paljon kerjäläisiä yms. Täytyy myöntää, että jonkin verran on ennakkoluuloja, mutta eiköhän tuolla pari viikkoa selviä..
Romaniaan lähtijöitä?
Rönde
2324
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Itse olen myös kaverin kanssa lähdössä elokuussa Mamaialle. Toivon lomasta hyvää ja olen myös halukas saamaan vinkkejä aikaisemmin olleilta.Sunny beachilla Bulgariassa olen käynyt eli samalla rantaviivalla.
Siellä on ollut lämmintä ja halpaa ja myös kerjäläisiä.
Lomat ovat kuitenkin olleet onnistuneita, joten odotan Romaniasta osittain samaa. Bulgariahan on noussut suosituksi ja varmaan myös siellä kielitaito parantunut mutta Romaniasta en osaa sanoa, vastahan se nyt tuli suosituksi lomakohteeksi täksi kesäksi kai?
Mihin kohteeseen olet menossa? Itse olimme Neptunissa viikon, palasin toissa päivänä. Mitä kaikkea haluaisit tietää Neptunista, lähipaikoista tai yleensä Romaniasta?