Onko kellään varmaa tietoa toimiiko Windows -95:lla kotisivujen korjausohjelmat?
Jotta saisi poies mm. jostakin tulleen ja "jumittuneen" about blank kotisivun.
Jotta saisi poies mm. jostakin tulleen ja "jumittuneen" about blank kotisivun.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
nyt jos pikkusen saisi lisäselvitystä, esmes mikä on kotisivujen korjausohjelma?? ja mikä jumittaa ja missä??
Vai tarkoitatko kotisivulla aloitussivua, jonne selaimesi aukeaa kun laitat sen päälle??
aiemmasta ketjustani tältä sivulta.
koti- on sama kuin aloitus sivu.
Kuten siinä aiemmassakin suositeltiin, kannattaa koneella ajaa ilmainen ad-aware. Eli ts. koneellesi on internetin kautta pesiytynyt haittaohjelmia/tiedostoja, jotka tuo ad-aware löytää ja poistaa. Toivottavasti.
Ja kyllä, windows 95 on jo sen verran vanha, ettei sitä voi kovinkaan turvallisesti käyttää juuri noiden päivitysten puuttumisen vuoksi.
osaisin.
ne ohjeet jotka siinä sanottiin eivät minulle riitä koska olen aloittelija, enkä ole ennet tehnyt mitään ohjelmien ajoja.
http://koti.mbnet.fi/pattaya1/adaware.htm
Joku on nähnyt vaivaa ja kirjoitellut ohjeen, lukaisepa läpi ja kerro kuinka kävi!
kuvake ohjelmasta kyllä tuli työpöydälle, muttei näytä toimivan.
että ohjelma on tarkoitettu 98/ME/NT/XP-windowseille :(
Windows 95 voi olla juuri vanhuutensa takia turvallisempi kuin xp. Kun vaan pidät kaikki muut suojaohjelmat ajan tasalla.
Virussuoja, palomuuri, Spywareblaster.
saanut ohjelmaa päälle.
Miten saisi aloittelija tällaisen ohjelman toimimaan?
ps. en ole vielä mitään ohjelmia asentanut.
Voisiko joku neuvoa selkeästi?