Minkälaiset työkalut kosteusmittaukseen?

ja mistä halvalla?
olen juuri perustanut rakennusliikkeen, ja tarvitsen työmiehille alan laitteet...
en etsi halvimpia, sellaiset joilla tekee pitään töitä..
kiitos asialliset viestit..
5436
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Paras on kuin ostat roudarin teippiä ja muovikalvoa niillä näet onko kosteutta. Uskottavuuden vuoksi ja asiakkaiden vakuuttamiseksi voit ostaa jonkun monimutkaisen näköisen digitaalihärvelin jonka kanssa kävelet ympäri taloa ja puhelet puuta heinää.
Ohjelmoitava kaukosäädin,uudelleen kuoritettu känny ym. kelpaa mainiosti....

Äänestä
  • firmaani, moiseen huijaukseen...
    seison sanojeni ja tekojeni takana, vankasti myös...
    ajattelin täältä kysyä alan ammattilaisilta hiukan neuvoja..
    käsittääkseni tämä on TYÖKALUT JA TARVIKKEET..
    pyrin tekemään työni kunnolla alusta loppuun asti.
    voinhan toki mennä k-rautaan. tai bauhaussiin ja ostaa sellaiset vehkeet myyjiltä kysyn..
    sitten täällä naureskellaan... ai osti sieltä, eiku sieltä olisi kannattanut ostaa ja sen merkkinen.
    sillä ei tee mitään...
    ymmärrätte kai...
    sori jos oli väärä palsta... eikun keltaisenpörssin sivuille, ehkä sieltä löytää...

    Äänestä

tuolla tolalla, että täältä pitää kysellä neuvoja, niin ehkä on syytä harkita ihan verokirjahommia vaan, ja antaa toisten johtaa.

Äänestä
  • ja edullisesti kun käyt poliisilaitoksella aamulla puhaltamassa mittariin. Kyllä prosentit selviää.

    Äänestä

Jokin elektroninen vimpain joka hälyttää summerein ja merkkivaloin. Plussaa on jos laite näyttää digitaalisesti vaikuttavia, suuria lukuja. Laite voi sinänsä olla ihan mikä tahansa.

Kun omia jälkiä korjataan riittää työvälineiksi kumisaappaat. Jos vesi vyöryy saappaisiin sisään on jotakin tehtävä. Ämpäri ja kuivat sukat kuitenkin riittävät tässäkin tapauksessa työvälineiksi. Maalari sitten vain itänaapurista paikkaamaan vauriot.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


reijo monni kirjoitti:

ja mistä halvalla?
olen juuri perustanut rakennusliikkeen, ja tarvitsen työmiehille alan laitteet...
en etsi halvimpia, sellaiset joilla tekee pitään töitä..
kiitos asialliset viestit..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu