Uhrin kuvien katselu

Yllätyin kun kuulin, ettei jotkut väkivallan tekijät pysty katsomaan oikeudenkäyntipöytäkirjoissa olevia kuvia tekemästään uhrista. Se ei ole mies eikä mikään joka ei tuohon pysty. Suomeksi sanottuna paskahousu.
4375
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kantavat vaikka uhrin päätä mukanaan voitonmerkkinä.

Äänestä
  • Ei uhrin kuvilla ole tekijälle mitään informaatioarvoa. Jaksatko itse katsoa esim. telkkaria kesäisin, kun sieltä tulee vain pelkkiä uusintoja?

    Äänestä

  • Nähty jo kirjoitti:

    Ei uhrin kuvilla ole tekijälle mitään informaatioarvoa. Jaksatko itse katsoa esim. telkkaria kesäisin, kun sieltä tulee vain pelkkiä uusintoja?

    olet sä aikamoinen vellihousu meinaan.

    Äänestä

  • :-: kirjoitti:

    olet sä aikamoinen vellihousu meinaan.

    Ehdotan, että kaikille henkirikoksesta tuomituille annettaisiin muistoksi t-paita, muki tai hiirimatto, johon olisi painettu uhrin valokuva ja varmuuden vuoksi myös uhrin nimi. Sitten ei pääsisi ainakaan heti unohtumaan, mitä on tullut tehtyä ja kenelle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


C11H18N2O3 kirjoitti:

Yllätyin kun kuulin, ettei jotkut väkivallan tekijät pysty katsomaan oikeudenkäyntipöytäkirjoissa olevia kuvia tekemästään uhrista. Se ei ole mies eikä mikään joka ei tuohon pysty. Suomeksi sanottuna paskahousu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu