"Bensan hinta lähestyy kipurajaa".
Montakohan kertaa me ollaan elämämme aikana tuokin virsi jo kuultu ja joka kerta autolla ajetaan edelleen ja bensaa tietenkin ostetaan.
Minä muistan ainakin sen, kun bensan hinta oli jo yli markan ja sanottiin, että jos se nousee yli 1,5 markan, niin varmaan autoilu loppuu kokonaan.
Sitten muistan, kun se lähestyi 3 markkaa ja taas piti autoilun loppua, mutta se jatkui vaan.
Jostain muusta tingittiin, toivottavasti se oli vähempiarvoista.
Ja niin autoilu tulee jatkumaan edelleenkin, vaikka bensan hinta menisi yli tuon maagisen 1,5 euron.
Minulle hinnannousu on nykyään yks´hailee, niin vähän autoa tarvitsen ja ainahan voin siirtyä sähköautoon, kunhan niiden hinnat laskee inhimilliselle tasolle, niin ja jos elossa ollaan ja rahaa sattuu vielä olemaan.
Aina ne siitä voivottaa
6
185
Vastaukset
- 8
vallan mainiosti kaupassa ja uimarannalla käyntiin.
Voihan ne pistää tolppamaksun sellaiseksi että sitä joutuu voivottelemaan. - Ei väliä
nousee viiteen euroon, teen pahvista auton makuuhuoneeseen, ja pörrään siellä!
- sinisirkku-
Eikä saastuta:DDDDDD
- kivakiva,,,
sinisirkku- kirjoitti:
Eikä saastuta:DDDDDD
kyllä on hyvät oivallukset, pieruko siellä pörisee, ihan naurattaa.DDDDD
- Jopelnix
kivakiva,,, kirjoitti:
kyllä on hyvät oivallukset, pieruko siellä pörisee, ihan naurattaa.DDDDD
se on palavaa kaasua. Ja sitten eiku ajelemaan.
- 0ree
tunnustuksesta vinisirkku-!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2171582- 1861571
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä441164Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad46858- 14730
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30721Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21720- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20656Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617