ollaan oltu miehen kanssa jonkun aikaa salakihloissa ja tuli mieleen että pitäsköhän sitä jotkut sormuksetkin hommata. Itsellä olis tarkoitus kumminkin käyttää sormusta sitten koko ajan joten mietityttää aika lailla. Tykkäisin kovasti sellaisesta missä olis ehkä kivi mutta oisko se sitten hankala kun oon kotiäiti ja raapiko se esim. peppupesulla vauvaa. Televisiossahan ne aina katoaa tiskatessa:D en yleensä käytä mitään turhia helyjä joten ei oo kokemusta miten hyvin siihen sormukseen esim kakkapöpötkin tarttuu.
Sitten vielä kun makukin on semmonen että kun noita esitteitä tulee kotia niin melkein järjestään tykkään niistä yksinkertaisimman näköisistä siroista joissa sitten hinta onkin 20-200e. Nytkin löysin kauniin 24 euron sormuksen ja mietityttää kestääkö se koko elämän ja mielellään vielä lapsille jättäisin perinnöksi. ym hygienia juttuja. onko näissä jotain että kihlasormus pitää olla jonkinlainen ja se virallinen avioliittosormus taas toisenlainen? mies haluais kulta sormuksen mutta mulla ei oo niin väliä. Tosin se haluais kunnon häätkin mä en niin uskalla toivoa suuria.
millainen sormus??
1
895
Vastaukset
- sormuskauppias
Sormus saa olla sellainen mistä itse tykkää.
Halvat sormukset ei ole kestäviä. Jos haluaa pitkäikäisen sormuksen, kannattaa kiinnittää huomiota rungon paksuuteen, ettei väänny ja katkeile. Kivisormuksessa epäaidot kivet saattaa naarmuuntua helposti.
Hopeasormuksessa näkyy kulumisjäljet aika nopeasti. Mieti hyväksytkö sen.
Jos kivi on upotettu sormuksen rungon tasoon, siinä ei ole teräviä reunoja. Korkea kruunuistutus voi olla arkielämässä epäkäytännöllinen.
Jos haluaa pitää sormuksen puhtaana, niin saa käyttää järkeä ja ottaa sen sormesta sotkevimmissa hommissa ja sitä kannatta myös pestä.
Jos kihlasormus on kovin monimutkainen, siihen voi olla myöhemmin vaikea löytää sopivaa vihkisormusta, ellei sellaiseksi valitse yksinkertaista sileää sormusta.
Ei kannata katsella pelkkiä kuvia, vaan mennä liikkeeseen katselemaan ja kyselemään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymyksiä paIstavasemmistoIaisiIIe
Mistä johtuu teidän kroonisesti negatiivinen, synkkä, katkera ja kateellinen mentaliteetti? Milloin olette viimeksi aido1413739Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa
Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.593408Ikävä sua j-mies!
Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦413057Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin
Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin, Ähtärin eläinpuisto tiedottaa. Yritykset ovat t1522929En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym
Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v152433- 372244
Jäänmurtajan kauppa oli kuin olikin SANNA MARININ ansiota
"Lähteiden mukaan Trump käytännössä päätti asiasta 2. lokakuuta 2019, jolloin Washingtonissa juhlistettiin Yhdysvaltain2292194- 1271971
- 331947
- 351924