seuramatkailiat kertoiva kolumbian matkasta matkatoimisto ei viitsi tutkia matkakohteen oloja perusteellisesti muta kylpyjä linja-autossa kuljetus lautta hengenvaarallinen.
kolumpian matka aurinkomatkat
4
1132
Vastaukset
- testigo
Palasin perjantaina Kolumbiasta Aurinkomatkojen matkalta. En tiedä mitä lauttamatkaa seuramatkalainen on tarkoittanut mutta ainakin meidän käyttämä lauttamatka Barun saarelle oli turvallinen ja sitä paitsi ainoa vaihtoehto päästä saarelle. Eihän se mikään Silja-Line ollut mutta samanlaisia lauttayhteyksiä käytetään ympäri maailmaa ja niitä käyttää vuosittain miljoonat matkustajat.
En oikein jaksa uskoa että matkatoimistot vievät asiakkaitaan sellaisiin paikkoihin joiden olosuhteita ei ole tutkittu riittävän hyvin.
Ja mitä tulee mutakylpyihin linja-autossa? Kolumbiahan on kärsinyt rajuista monsuunisateista ja marraskuussa voimistuneet sateet ovat aihettaneet tulvia ja maanvyöryjä suuressa osassa maata, etenkin luoteis -ja pohjoisosissa. Nämä olosuhteet ovat aiheuttaneet vahinkoa yli miljoonalle ihmiselle eikä koulonuhreiltakaan ole vältytty. Näihin luonnonilmiöihin eivät matkatoimistotkaan pysty vaikuttamaan.
Kolumbiaan on julistettu kansallinen hätätila, kuten mainitaan Ulkoasianministeriön tiedotteessa 10.12.2010
Jään mielenkiinnolla odottamaan seuramatkalaisten matkakertomuksia.- Dirceu
Tämä on matkakertomuspalsta.
- korvestako
Dirceu kirjoitti:
Tämä on matkakertomuspalsta.
tämän ihan itse vai kertoiko äitisi sen?
- Dirceu
korvestako kirjoitti:
tämän ihan itse vai kertoiko äitisi sen?
Edellisen kirjoittajan älyllinen taso nyt ei näytä olevan hirveän korkea. Ihmetyttää vain, kun palstan nimi on "matkakertomukset" ja täällä kirjoitellaan kaikkea muuta. Esim. Pallontallaajien palstalla kirjoittajat ovat huomattvasti fiksumpia, siellä kirjoitellaan oikeille palstoille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t553603- 181904
- 371881
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin171691Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?251452Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐401412- 611349
Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät901105- 1281065
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..221063