MADE IN P.R.C.

Kun minä aikanaan ostin imurin niin paketissa luki, että se on made in P.R.C. Mitähän se mahtaa tarkoittaa. Toivottavasti ei ainakaan Tehty Perseessä.

22

50745

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Peoples Republic of

      Peoples Republic of China

    • kinkki man

      vitun kinkit kaikki tehää siellä

      • 176-167

        TURPA KIINNI APINA


    • Ismael von Omen

      peoples republic corea elikkäs pohjois-korea

      onnea olet tukenut Kim Jong-Unin totalitaarista diktatuuria perkele!

      • neuvvojeesus

        EIku People's Republic of China.


    • No voihan infrastruktuuri teidän kanssanne.

    • Kinkkisafkaa

      Mikäköhä vttu se PRC mahtaa olla?? Tilasin jonku taki nii siin lukee Made In PRC...

    • guiguuri

      Koko maailman kamat synnytettään nykyisin tämän perseen kautta ja toiseksi sieltä mekin kaikki olemme tulleet periaatteessa, alapäästä.

      • Anonyymi

        Sivistynyttä porukkaa täällä. Äiti ja iskäkö opetti puhumaan?


    • cuscus

      cuscus

    • Anonyymi

      Made in prc tarkoittaa KIINA englantilainen lyhennys

    • Anonyymi

      Aina ostan made in kiina vaatteet työkaluja en pärjää ilman halpa työtä ovat olleet erittäin laadukkaita

    • Ostin Gigantista karaoke laitteet made in P.R.C Gigantin verkkokauppa huijasi rahat minulta (186€) Tanskasta tuli raskas paketti, eikä meinannut millään naapurin mersuun mahtua, no tuotiin kotiin peräluukku auki. Kaiuttimien tehoksi luvattu 600W jotenkin jäi välille. Alussa soi ihan kivasti ja täysillä ehkä 100W, sitten alkoi pörisemään, kunnes viimein posahti! Laite on Party Light &Sound karaoke 12. Gigantti ei julkaissut asiallista arvosteluani. Pitää kuulemma lähettää laitteet Tanskaan, kaikki keskustelut tanskaksi tai englanniksi. Minulle lähetetyt kaiuttimet olivat käytetyt, koloista ja naarmuista päätellen. Teenkö rikosilmoituksen? Kannattaako?

      • Maksoin siis uusista tuotteista ja käytetyt tulivat.


      • Anonyymi

        Aivan sama kun tilaat milwaukeen akkukoneita kiinasta netistä maksat 35 euroa ja suomesta ostat jälleen myyjiltä ja maksat 300.sama asia on kaikissa makitan koneissa.eli kate on monta tuhatta prosenttia.ostin kiinasta koneita ja myös suomesta.kummassakin lukee made in prc.


      • Anonyymi

        Eli viet takaisin mistä ostit.
        Tänä päivänä kaikki tulee sieltä PRC.
        10 vuotta sitten eräs autokauppias sanoin hyvin, joka toteutuu juuri nyt. Mutta kaikki loppuu aikanaan, myös talous. Ja se on iso kupla.


      • Anonyymi

        Juu..muista että se sinun parin tonnin mersukin tehdään nykyään kiinassa, onnea sille.
        Älä laita isoja kaiuttimia, saumat hajoaa ja pelti tärisee eikä sitä ole kovin hauska kuunnella..
        Jos et kuule laita kuulolaite...


    • Anonyymi

      Kiinan hiomakivellä jos ei puukko teroitu niin teroittaa veden kanssa vaikka mulkunpään ,tulee tosi työkalu. 🙄🙄🙄🙄

      • Anonyymi

        Mainiota 😁😂


    • Anonyymi

      Itse ostin tässä pari vuotta sitten PRC Mersun. Se pitää aika pahaa ääntä aina liikkeelle lähtiessä, mutta muuten on toiminut hyvin.

    • Anonyymi

      Kiina

    • Anonyymi

      Kiinassa tehdään nykyään huipputuotteita, vaikka työpalkat voivat olla kehnoja.
      Minä ostan nykyään kaikki mitä tarvitsen kiinalaisia, kun se samalla tukee sosialismin kehitystä. Sitä tarvitaan maailmassa

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos

      Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks
      Maailman menoa
      62
      5664
    2. Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?

      Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää
      Maailman menoa
      67
      3433
    3. Persujen kannatusromahdus ilahduttaa

      Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.
      Maailman menoa
      23
      3161
    4. Demareissa jo paniikki päällä

      Talouspoliittinen kykenemättömyys repii puolueen kahtia.
      Maailman menoa
      113
      2896
    5. En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä

      kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri
      Maailman menoa
      64
      2347
    6. Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon

      ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu
      Maailman menoa
      40
      1765
    7. Mikä ihmeen v&v megastore?

      Tulee Pohjoisväylälle. Mitä siellä myydään? Keski-uudessamaassa juttua.
      Järvenpää
      1
      1298
    8. En selvinnyt ilman naarmuja

      Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa
      Ikävä
      13
      1155
    9. Miksi kastetaan luterilaisia ?

      Tiesitkö että helluntailaiset ja jehovantodistajat kastavat luterilaisia saadaksen uusia maksavia jäseniä ? Tätä hellunt
      Kaste
      180
      1021
    10. Missä kuussa hän on syntynyt!!

      Vai maassa??? 🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      59
      850
    Aihe