MADE IN P.R.C.

Kun minä aikanaan ostin imurin niin paketissa luki, että se on made in P.R.C. Mitähän se mahtaa tarkoittaa. Toivottavasti ei ainakaan Tehty Perseessä.

22

49371

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Peoples Republic of

      Peoples Republic of China

    • kinkki man

      vitun kinkit kaikki tehää siellä

      • 176-167

        TURPA KIINNI APINA


    • Ismael von Omen

      peoples republic corea elikkäs pohjois-korea

      onnea olet tukenut Kim Jong-Unin totalitaarista diktatuuria perkele!

      • neuvvojeesus

        EIku People's Republic of China.


    • No voihan infrastruktuuri teidän kanssanne.

    • Kinkkisafkaa

      Mikäköhä vttu se PRC mahtaa olla?? Tilasin jonku taki nii siin lukee Made In PRC...

    • guiguuri

      Koko maailman kamat synnytettään nykyisin tämän perseen kautta ja toiseksi sieltä mekin kaikki olemme tulleet periaatteessa, alapäästä.

      • Anonyymi

        Sivistynyttä porukkaa täällä. Äiti ja iskäkö opetti puhumaan?


    • cuscus

      cuscus

    • Anonyymi

      Made in prc tarkoittaa KIINA englantilainen lyhennys

    • Anonyymi

      Aina ostan made in kiina vaatteet työkaluja en pärjää ilman halpa työtä ovat olleet erittäin laadukkaita

    • Ostin Gigantista karaoke laitteet made in P.R.C Gigantin verkkokauppa huijasi rahat minulta (186€) Tanskasta tuli raskas paketti, eikä meinannut millään naapurin mersuun mahtua, no tuotiin kotiin peräluukku auki. Kaiuttimien tehoksi luvattu 600W jotenkin jäi välille. Alussa soi ihan kivasti ja täysillä ehkä 100W, sitten alkoi pörisemään, kunnes viimein posahti! Laite on Party Light &Sound karaoke 12. Gigantti ei julkaissut asiallista arvosteluani. Pitää kuulemma lähettää laitteet Tanskaan, kaikki keskustelut tanskaksi tai englanniksi. Minulle lähetetyt kaiuttimet olivat käytetyt, koloista ja naarmuista päätellen. Teenkö rikosilmoituksen? Kannattaako?

      • Maksoin siis uusista tuotteista ja käytetyt tulivat.


      • Anonyymi

        Aivan sama kun tilaat milwaukeen akkukoneita kiinasta netistä maksat 35 euroa ja suomesta ostat jälleen myyjiltä ja maksat 300.sama asia on kaikissa makitan koneissa.eli kate on monta tuhatta prosenttia.ostin kiinasta koneita ja myös suomesta.kummassakin lukee made in prc.


      • Anonyymi

        Eli viet takaisin mistä ostit.
        Tänä päivänä kaikki tulee sieltä PRC.
        10 vuotta sitten eräs autokauppias sanoin hyvin, joka toteutuu juuri nyt. Mutta kaikki loppuu aikanaan, myös talous. Ja se on iso kupla.


      • Anonyymi

        Juu..muista että se sinun parin tonnin mersukin tehdään nykyään kiinassa, onnea sille.
        Älä laita isoja kaiuttimia, saumat hajoaa ja pelti tärisee eikä sitä ole kovin hauska kuunnella..
        Jos et kuule laita kuulolaite...


    • Anonyymi

      Kiinan hiomakivellä jos ei puukko teroitu niin teroittaa veden kanssa vaikka mulkunpään ,tulee tosi työkalu. 🙄🙄🙄🙄

      • Anonyymi

        Mainiota 😁😂


    • Anonyymi

      Itse ostin tässä pari vuotta sitten PRC Mersun. Se pitää aika pahaa ääntä aina liikkeelle lähtiessä, mutta muuten on toiminut hyvin.

    • Anonyymi

      Kiina

    • Anonyymi

      Kiinassa tehdään nykyään huipputuotteita, vaikka työpalkat voivat olla kehnoja.
      Minä ostan nykyään kaikki mitä tarvitsen kiinalaisia, kun se samalla tukee sosialismin kehitystä. Sitä tarvitaan maailmassa

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      181
      6808
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      120
      3239
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      110
      1916
    4. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1749
    5. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      47
      1738
    6. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      65
      1700
    7. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      3
      1655
    8. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      16
      1501
    9. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      11
      1340
    10. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      68
      1323
    Aihe