MADE IN P.R.C.

Kun minä aikanaan ostin imurin niin paketissa luki, että se on made in P.R.C. Mitähän se mahtaa tarkoittaa. Toivottavasti ei ainakaan Tehty Perseessä.

22

50531

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Peoples Republic of

      Peoples Republic of China

    • kinkki man

      vitun kinkit kaikki tehää siellä

      • 176-167

        TURPA KIINNI APINA


    • Ismael von Omen

      peoples republic corea elikkäs pohjois-korea

      onnea olet tukenut Kim Jong-Unin totalitaarista diktatuuria perkele!

      • neuvvojeesus

        EIku People's Republic of China.


    • No voihan infrastruktuuri teidän kanssanne.

    • Kinkkisafkaa

      Mikäköhä vttu se PRC mahtaa olla?? Tilasin jonku taki nii siin lukee Made In PRC...

    • guiguuri

      Koko maailman kamat synnytettään nykyisin tämän perseen kautta ja toiseksi sieltä mekin kaikki olemme tulleet periaatteessa, alapäästä.

      • Anonyymi

        Sivistynyttä porukkaa täällä. Äiti ja iskäkö opetti puhumaan?


    • cuscus

      cuscus

    • Anonyymi

      Made in prc tarkoittaa KIINA englantilainen lyhennys

    • Anonyymi

      Aina ostan made in kiina vaatteet työkaluja en pärjää ilman halpa työtä ovat olleet erittäin laadukkaita

    • Ostin Gigantista karaoke laitteet made in P.R.C Gigantin verkkokauppa huijasi rahat minulta (186€) Tanskasta tuli raskas paketti, eikä meinannut millään naapurin mersuun mahtua, no tuotiin kotiin peräluukku auki. Kaiuttimien tehoksi luvattu 600W jotenkin jäi välille. Alussa soi ihan kivasti ja täysillä ehkä 100W, sitten alkoi pörisemään, kunnes viimein posahti! Laite on Party Light &Sound karaoke 12. Gigantti ei julkaissut asiallista arvosteluani. Pitää kuulemma lähettää laitteet Tanskaan, kaikki keskustelut tanskaksi tai englanniksi. Minulle lähetetyt kaiuttimet olivat käytetyt, koloista ja naarmuista päätellen. Teenkö rikosilmoituksen? Kannattaako?

      • Maksoin siis uusista tuotteista ja käytetyt tulivat.


      • Anonyymi

        Aivan sama kun tilaat milwaukeen akkukoneita kiinasta netistä maksat 35 euroa ja suomesta ostat jälleen myyjiltä ja maksat 300.sama asia on kaikissa makitan koneissa.eli kate on monta tuhatta prosenttia.ostin kiinasta koneita ja myös suomesta.kummassakin lukee made in prc.


      • Anonyymi

        Eli viet takaisin mistä ostit.
        Tänä päivänä kaikki tulee sieltä PRC.
        10 vuotta sitten eräs autokauppias sanoin hyvin, joka toteutuu juuri nyt. Mutta kaikki loppuu aikanaan, myös talous. Ja se on iso kupla.


      • Anonyymi

        Juu..muista että se sinun parin tonnin mersukin tehdään nykyään kiinassa, onnea sille.
        Älä laita isoja kaiuttimia, saumat hajoaa ja pelti tärisee eikä sitä ole kovin hauska kuunnella..
        Jos et kuule laita kuulolaite...


    • Anonyymi

      Kiinan hiomakivellä jos ei puukko teroitu niin teroittaa veden kanssa vaikka mulkunpään ,tulee tosi työkalu. 🙄🙄🙄🙄

      • Anonyymi

        Mainiota 😁😂


    • Anonyymi

      Itse ostin tässä pari vuotta sitten PRC Mersun. Se pitää aika pahaa ääntä aina liikkeelle lähtiessä, mutta muuten on toiminut hyvin.

    • Anonyymi

      Kiina

    • Anonyymi

      Kiinassa tehdään nykyään huipputuotteita, vaikka työpalkat voivat olla kehnoja.
      Minä ostan nykyään kaikki mitä tarvitsen kiinalaisia, kun se samalla tukee sosialismin kehitystä. Sitä tarvitaan maailmassa

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?

      Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä
      Arvot ja etiikka
      41
      11754
    2. Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa

      Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san
      Maailman menoa
      35
      4714
    3. Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman

      nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie
      Maailman menoa
      253
      2848
    4. Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?

      Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin
      Maailman menoa
      148
      2638
    5. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäkö. Asiattomatkin kommentit saa laittaa. -🏚️
      Ikävä
      112
      1732
    6. Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?

      Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo
      Tv-sarjat
      14
      1128
    7. 40 vuotta töitä paiskinut ja 3 vuotta työttömänä mamuna Suomessa, sama eläke

      Jokin mättää. Eläkettä ei pidä maksaa lainkaan mamuille jos työhistoriaa ei ole vähintään 10 vuotta takana.
      Maailman menoa
      210
      897
    8. Et olisi niin epävarma,

      olisit varmempi, ihastuisin suhun enemmän...
      Ikävä
      82
      850
    9. Kirjoita

      … jotakin minkä vain kaivattusi tietää
      Ikävä
      76
      813
    10. En luota sinuun

      en edelleenkään yhtään tiedä oletko lintu vai kala vai kalavale. Ja ilmeisesti haluat pitää sen niin, syitä voi vain arv
      Ikävä
      62
      796
    Aihe