MADE IN P.R.C.

Kun minä aikanaan ostin imurin niin paketissa luki, että se on made in P.R.C. Mitähän se mahtaa tarkoittaa. Toivottavasti ei ainakaan Tehty Perseessä.

22

50394

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Peoples Republic of

      Peoples Republic of China

    • kinkki man

      vitun kinkit kaikki tehää siellä

      • 176-167

        TURPA KIINNI APINA


    • Ismael von Omen

      peoples republic corea elikkäs pohjois-korea

      onnea olet tukenut Kim Jong-Unin totalitaarista diktatuuria perkele!

      • neuvvojeesus

        EIku People's Republic of China.


    • No voihan infrastruktuuri teidän kanssanne.

    • Kinkkisafkaa

      Mikäköhä vttu se PRC mahtaa olla?? Tilasin jonku taki nii siin lukee Made In PRC...

    • guiguuri

      Koko maailman kamat synnytettään nykyisin tämän perseen kautta ja toiseksi sieltä mekin kaikki olemme tulleet periaatteessa, alapäästä.

      • Anonyymi

        Sivistynyttä porukkaa täällä. Äiti ja iskäkö opetti puhumaan?


    • cuscus

      cuscus

    • Anonyymi

      Made in prc tarkoittaa KIINA englantilainen lyhennys

    • Anonyymi

      Aina ostan made in kiina vaatteet työkaluja en pärjää ilman halpa työtä ovat olleet erittäin laadukkaita

    • Ostin Gigantista karaoke laitteet made in P.R.C Gigantin verkkokauppa huijasi rahat minulta (186€) Tanskasta tuli raskas paketti, eikä meinannut millään naapurin mersuun mahtua, no tuotiin kotiin peräluukku auki. Kaiuttimien tehoksi luvattu 600W jotenkin jäi välille. Alussa soi ihan kivasti ja täysillä ehkä 100W, sitten alkoi pörisemään, kunnes viimein posahti! Laite on Party Light &Sound karaoke 12. Gigantti ei julkaissut asiallista arvosteluani. Pitää kuulemma lähettää laitteet Tanskaan, kaikki keskustelut tanskaksi tai englanniksi. Minulle lähetetyt kaiuttimet olivat käytetyt, koloista ja naarmuista päätellen. Teenkö rikosilmoituksen? Kannattaako?

      • Maksoin siis uusista tuotteista ja käytetyt tulivat.


      • Anonyymi

        Aivan sama kun tilaat milwaukeen akkukoneita kiinasta netistä maksat 35 euroa ja suomesta ostat jälleen myyjiltä ja maksat 300.sama asia on kaikissa makitan koneissa.eli kate on monta tuhatta prosenttia.ostin kiinasta koneita ja myös suomesta.kummassakin lukee made in prc.


      • Anonyymi

        Eli viet takaisin mistä ostit.
        Tänä päivänä kaikki tulee sieltä PRC.
        10 vuotta sitten eräs autokauppias sanoin hyvin, joka toteutuu juuri nyt. Mutta kaikki loppuu aikanaan, myös talous. Ja se on iso kupla.


      • Anonyymi

        Juu..muista että se sinun parin tonnin mersukin tehdään nykyään kiinassa, onnea sille.
        Älä laita isoja kaiuttimia, saumat hajoaa ja pelti tärisee eikä sitä ole kovin hauska kuunnella..
        Jos et kuule laita kuulolaite...


    • Anonyymi

      Kiinan hiomakivellä jos ei puukko teroitu niin teroittaa veden kanssa vaikka mulkunpään ,tulee tosi työkalu. 🙄🙄🙄🙄

      • Anonyymi

        Mainiota 😁😂


    • Anonyymi

      Itse ostin tässä pari vuotta sitten PRC Mersun. Se pitää aika pahaa ääntä aina liikkeelle lähtiessä, mutta muuten on toiminut hyvin.

    • Anonyymi

      Kiina

    • Anonyymi

      Kiinassa tehdään nykyään huipputuotteita, vaikka työpalkat voivat olla kehnoja.
      Minä ostan nykyään kaikki mitä tarvitsen kiinalaisia, kun se samalla tukee sosialismin kehitystä. Sitä tarvitaan maailmassa

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      1
      3971
    2. Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan

      Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv
      Maailman menoa
      60
      3664
    3. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      43
      3562
    4. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      18
      3180
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      34
      3158
    6. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2940
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      44
      2580
    8. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      39
      2512
    9. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      42
      2345
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      45
      2109
    Aihe