Talon/Asunnon omistaminen Marokossa

Marokkoon elakkeelle

Voisiko joku kertoa Marokon maan kaytannosta maata/taloa/asuntoa ostettaessa? Onko jotain erityista, jos ostaja on ulkomaalainen? Enta kun han on marokkolaisen kanssa naimisissa? Kiitos.

2

698

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • travel bag

      Jos on ulkomaalainen, hinta nousee sen mukaan, tama on kaytanto. Kannattaisi kayda katsomassa taloa/ym joku marokkolainen yksin ensin, ja sitten yhdessa. Jos olette naimisisssa marokkolaisen kanssa, niin hanhan voi auttaa naissa asioissa, tietaa paremmin maansa jutut, eiko ? Miksi kysella taalta Suomesta kasin?
      Maata/ taloa/ asuntoa voi ostaa kunhan rahaa riittaa. Vaan tama ei takaa maassaololupaa , sita on matkustettava edestakaisin 3 kk valein.

      • kyllä sä annat väärää tietoo ,saat olla marokossa 6 kk,mutta 3kk jälkeen sinun täytyy anoo viisumi 3kk.ja ainakin agadirissä täytyy laittaa rahaa tilille,siis aukaiset valuttatilin johonkin pankkiin ja otat valuttaa mukaan jonka voit laittaa tilillesi.ei käy että otat automaatista dirhameita,siis sulla täytyy olla ulkomaan valuttaa.jos haluat lisätietoja niin voit kirjoittaa minulle. [email protected]


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!

      Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!
      Haapavesi
      110
      2423
    2. Hyvää yötä, olen rakastunut suhun

      Sanon tämän kyllä vielä sulle henkilökohtaisestikin. 😘
      Ikävä
      84
      2111
    3. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      56
      1667
    4. Nyt tiedän

      Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai
      Sysmä
      58
      1632
    5. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      155
      1560
    6. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      46
      1466
    7. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      153
      1440
    8. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      112
      1190
    9. Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla

      Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!
      Puolanka
      26
      1186
    10. Paraneeko ilmapiiri nyt?

      Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket
      Hyrynsalmi
      26
      1158
    Aihe