Helsingin satamassa näin ajossa Volvon F-86-kaksiakselinen umpikorilla oleva kuorma-auto ja oli vuosimallia 1973, kunnostettu kyllä, hieno peli aluevaihteistolla.
Tällä veteraani-volvolla ajettiin yrityksen omia ajoja ja hakivat helsingistä tavaraa Turkuun. Kuljettaja kertoi, että oli yrityksen oma kuorma-auto ja joka päivä ajossa, yleensä vain lyhyitä ajoja, mutta välillä Turusta helsingin keikka ja välillä Hankoon ja Hämeenlinnaan.
Hyvä homma kaverilla, sanoi että ihan päiväduuni ja leppoisa tahti.
Volvo f-86liikenteessä
9
1105
Vastaukset 9
- Kapitalistiriistäjä
kottikärryjä kun leppoisa,kiireetön homma ja päiväduuni..!!!
Tai ajaa hevosta rattaiden kanssa..!!!
Jos laitan sellaisen antiikkiauton ajoon ,niin tuletko rikkomaan sitä mun laskuun ja pitämään viikottaisia saikkuja...??!! - Trukke-poika
perjantaina turun satamassa Volvo Fh 12/460 vm 2005 ja robottivaihteistolla oleva ja alkuperäisessä kunnossa oli, ei ollu tarvinnut entisöidä. Kuskina noin kolmekymppinen mies ja näytti tykkäävän työstään.
- Däbädäbädää
se oli jo myyty Boliviaan !
- ??
Däbädäbädää kirjoitti:
se oli jo myyty Boliviaan !
eikös tämä kapitalistiriistäjä jossain ketjussa kehunu olevansa kuljetusyrittäjä??
- Moduuli Mies
?? kirjoitti:
eikös tämä kapitalistiriistäjä jossain ketjussa kehunu olevansa kuljetusyrittäjä??
Niin mutta F-86 Volvo se vaan pökkii menemään ne oli vahvoja vehkeitä, mä näin muuten yks päivä liikenteessä Scanian Lb-110 nokkamalli oli puoliperävaunun vetäjänä ja vuosimalli 1972. Aika villi näky, kun ei noita vanhoja nokka kanikoita näe enään paljon liikenteessä ja tää ajoi kaupan ajoja välillä Hki-kotka-hamina.
- Scaania on peli
Onhan keski-suomessa yhdellä yrityksellä vielä ajossa 1968 mallinen Scania Vabis, ollut vuosia täysperävaunun vetäjänä ulkomaanliikenteessä ja nyt ajavat ilman kärryä, sillä tehtaan ajoja, käy se joskus etelässäkin asti, on bongattu Keravalla ja Espoossakin.
Komea peli, vanhat polar expressin tarrat, kertovat sen ulkomaan vuosista - Mannin kuski
Scaania on peli kirjoitti:
Onhan keski-suomessa yhdellä yrityksellä vielä ajossa 1968 mallinen Scania Vabis, ollut vuosia täysperävaunun vetäjänä ulkomaanliikenteessä ja nyt ajavat ilman kärryä, sillä tehtaan ajoja, käy se joskus etelässäkin asti, on bongattu Keravalla ja Espoossakin.
Komea peli, vanhat polar expressin tarrat, kertovat sen ulkomaan vuosistaVanhin ajossa oleva kuormuri, jonka oon nähny ja se oli viime kesänä Heinolassa. Maansiirtoajossa oli Jyry-Sisu vuosimallia 1966 ja kymppipyörä, veteli vauhdilla ylämäkeen.
- FB 88 LBS 110
Mannin kuski kirjoitti:
Vanhin ajossa oleva kuormuri, jonka oon nähny ja se oli viime kesänä Heinolassa. Maansiirtoajossa oli Jyry-Sisu vuosimallia 1966 ja kymppipyörä, veteli vauhdilla ylämäkeen.
on vanhaa kalustoa liikenteessä.Mutta pitää autot kunnossa!Voittanut
paljon palkintoja.Jopa ulkomailla. - Anonyymi00014
FB 88 LBS 110 kirjoitti:
on vanhaa kalustoa liikenteessä.Mutta pitää autot kunnossa!Voittanut
paljon palkintoja.Jopa ulkomailla.Keuruulla ajaa siirtolavoja Tm Bedford jotain 70 luvun malleja on on se isompi Bedfordin malli jota suomessa ei montaa ollut.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j811233- 42824
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga72719Pisa-tulokset.....
Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden240717Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35591- 46575
Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️77560- 37512
- 24505
- 26482