Mikä olisi kiva joululahja reilulle 1-vuotiaalle, toive on tytölle suunnattu lelu. Taloudessa vanhemmat lapset ovat poikia eli dubloja, kirjoja, kassakoneita ym. tälläisiä löytyy. Kiitos etukäteen!
1-vuotiaalle tytölle joululahja?
8
1701
Vastaukset
- Guuhi
Itse ostaisin sellaisen Apsi Deisi (Upsy Daisy)- Unelmatarha pehmonuken. Prismassa olen sellaista nähnyt ja se on minusta kivan näköinen. :) Tai joku Unelmatarhan önniäinen :D
http://www.toysrus.co.uk/medias/sys_master/8609622053024832.jpg?mime=image/jpeg - miemie^^
Joku pehmolelu tai nukke. Myös varmasti ns. älyä kehittävä, kuten sellainen "laita tähtipalikka tähti reikään ja neliö neliöreikään" kävisi.
- Kummitustäti22
Älyä kehittäviä leluja löytyy jo, pehmojen osto kielto on myös.
Onko nukke ainut vaihtoehto? - jos synttäreille...
Kummitustäti22 kirjoitti:
Älyä kehittäviä leluja löytyy jo, pehmojen osto kielto on myös.
Onko nukke ainut vaihtoehto?Fisher Pricella on tosi kivoja ja laadukkaita leluja pikkuisillekin. Little People sarjasta löytyy vaikka mitä kivaa ja muutenkin meillä on pikkuiset tykänneet Fisher Pricen tuotteista. Äitinä tykkään siitä, että ne on tehty kestämään eikä pikkuiset putoamiset haittaa. Teletapit oli meidän kummilikan lemppari tuon ikäisenä ja ostin yks joulu lahjaksi Teletappitalon, joka on tarkoitettu juuri tuon ikäisille. Kummilikka tykkäs siitä, kun siinä oli liukumäki, jota tapit sai laskea ja tappivanukaskone ja vaikka mitä. Ensimmäinen muumitalo oli kans kummilikan lemppareita. Siinä on niin isot osat, ettei pääse tukehtumaan. Itte löysin tänä jouluna kaverin suosittelemana netistä kivan kaupan (www.Leikisti.fi) ja sainkin melkein kaikki lahjat ostettua sieltä, näytti sieltä löytyvän se Teletappitalokin :) Muumitaloa ei ollut. Kauppa oli kuulemma avattu vasta joulukuun alussa ja tavaroita hankitaan lisää kokoajan. Palvelu oli tosi kivaa, otettiin henkilökohtaisesti yhteyttä ja muutenkin homma pelas. Tavarat tuli kotiin nopeesti eikä hinnatkaan ollu pahat.
Kysele tykkäiskö kummitenava Little Peoplesta tai Tapeista tai noista isoista Muumeista.
- ?+?
Itse ihmettelen toivetta lelusta, kun kuitenkin niitä taitaa jo perheessä olla, kun on vanhempia lapsia. Mutta löytyisikö vaikka duplo-tuotteista sellaista enemmän tytöille suunnattua...? Jos ei sitä perinteistä nukkea halua ostaa...
- soiva toukka
Meidä 1-vuotiaan lempparilelu on synttärilahjaksi saatu soiva toukka. Toukan jalat saa erisäädöllä joka "pianon koskettimiksi" tai niitä painamalla soi kokonainen lastenlaulu. Tämä on meillä hittilelu, tämän mieluisampaa ei olekaan. Onneksi toukasta löytyy myös nappula, jolla äänet saa pois.
En tiedä onko "äänekäs" lelu paras isoon perheeseen jossa ääntä on jo muutenkin paljon. Tämä sopisi kuitenkin sekä pojalla, että tytölle.
- koo12345678
Unelmatarha ja etenkin IgglPiggl on meidän tytön ehdoton lemppari! Toissa jouluna 7kk sai ekan hahmon ja tänä jouluna 1v7kk vaikka mitä lisää ja omaan suppeaan sanavarastoon, kuuluu jo näiden hahmojen nimiä :) DVD on kiva siis tämä Unelmatarha, ei ärsytä aikuistakaan tausta mölynä, sopii tosi hyvin 1-2v. lapsosille.
-
unelma tarha ıs
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061