sietämätöntä palvelua ja käsittämättön kallis paikka. alueella oli meidän lisäksi vain harva määrä muita ihmisiä olikohan paikkakuntalaisia kenties. ravintoloissa ei osattu sanoa edes huomenta taikka päivää vaan pelkkä vi..n rahan ajo oli meininkinä tyylii jokaisessa ravintolassa/kahviossa missä kävimme (4 eri paikassa). Hintataso oli ihan hirvittävää, KAAKAO 3E-PIENI VOILEIPÄ 5,50E jopa ylläkselläkin halvemmat hinnat kuin mitä rukalla on. turhan kallis paikka meidän tyyliin ja huonot rinteet eivät vastanneet ollenkan odotuksiamme, pettymys oli suuri. kertakaikkiaan valitettavasti reissu meni täysin mönkään ei saatu rahoillemme haluamaamme vastinetta. toivoen ehkä paremmalla onnella uuteen paikkaan, kokeilemme seuraavana yllästä.
ei tulla toiste rukalle!
laamasen perhe
1
318
Vastaukset
- kuolettavaa
viimevuodet on ruka pyörinyt aika sumussa eikä lusikka ole löytänyt lautasta. harmillista että näinkin entisaikaan hyvänä paikkana pidetty ja tiedetty paikka on kuolemassa. Venäläiset turistit ovat nyt etusijalla :/
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18822452Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant849659Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.477627Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886418SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1896133Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot495122HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1194790Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074489Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,332677Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1052247