sisar

rakennuttaa vuosittain mökkejä ja luullakseni hakkauttaa salaa kuolinpesän metsää, sillä palkkansa ei voi riittää näin suuriin kuluihin. Olemme riidoissa ja hallinnosta salataan tietoja.
Miten saisin verottajan kiinnostumaan elintason ja palkan erosta ja samalla itsekin tietoja metsiemme hoidosta? Miljoonakiinteistöt ja pieni palkka.
6192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

... reippahasti siltä sisareltasi. Jos ei vastaus miellytä, niin palkkaat asiantuntijan ja meette asiantuntijan kanssa kattomaan vaikkapa ne kannot, mistä puita on kertomuksesi mukaan kaadettu. Metsien hoidosta saat tietoa paikkakuntasi MHY:ltä.

Ja mitaan ette voi...

Äänestä

Et ole koskaan edes kuullut, että kuolinpesä perustuu osakkaiden yhteishalliintoon. Jos asiat menee solmuun, kuka tahansa osakkaista voi hakea pesänjakoa.

Äänestä

>rakennuttaa vuosittain mökkejä ja luullakseni hakkauttaa salaa kuolinpesän metsää, sillä palkkansa ei voi riittää näin suuriin kuluihin.

Siis luullaksesi? Siis miten voi salaa tehdä hakkuita kuolinpesän metsissä esim. ilman hakkuuilmoituksia viranomaisille, tai ylipäätään se on aika äänekästä ja näkyvää hommaa salaa tehtäväksi?;)

Äänestä
  • Hän hoitaa kiinteistöt ja metsät .

    Äänestä

  • Hentukainen kirjoitti:

    Hän hoitaa kiinteistöt ja metsät .

    Vapaudu pelosta ja ota yhteys Ristoon. Hän ja vain HÄN tietää, mitä on peloton ja Suomea sekä taloudellisesti että monikulttuurillisesti rikastuttava elämä.

    Äänestä

  • puita suurelta alueelta. Eiköhän viranomaisten tieto perustu hakkauttajan ilmoitukseen. Asun toisella puolella maata ja näen vain valmiit rakennukset.
    Ihmettelen rahoituksen ja palkkatason eroa. loogista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ryöstetty kirjoitti:

rakennuttaa vuosittain mökkejä ja luullakseni hakkauttaa salaa kuolinpesän metsää, sillä palkkansa ei voi riittää näin suuriin kuluihin. Olemme riidoissa ja hallinnosta salataan tietoja.
Miten saisin verottajan kiinnostumaan elintason ja palkan erosta ja samalla itsekin tietoja metsiemme hoidosta? Miljoonakiinteistöt ja pieni palkka.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu