Mitäköhän tietävämmät osaavat kertoa Pietarista uutena vuotena? Kaupat, ravintolat, museot jne., kiinni vai auki?
Kiitos tiedoista!
Pietari uutena vuotena?
1
376
Vastaukset
- 18+7
Itse uusi vuosi on varmasti suhteellisen hulppea, Venäjällä kun tuota enemmän juhlitaan.
Ajattelin kanssa lähteä Pietariin uudeksi vuodeksi, ei nyt varmaan sen kummempaa suunnittelmaa kuin hieman aloittelua, alkuillasta ja itse uuden vuoden hetken voisi olla Nevskillä/Nevan rannalla, katella raketit ja poksautella skumpat ja suunnistaa yökerhoja kohti.
Kyllä siellä aina on kauppoja, jotka auki on, tosiaan eri homma miten virastot ja museot jne mahtaa olla auki tuon lomasesongin aikana. Tuskinpa siellä mitään meininkiä on, kun iso osa venäläisistä on lomilla ulkomailla ja loppuosa vapaalla dokaamassa.
Kulttuurinähtävyydet ja sen sellaset kannattaa varmaan tiirailla kesällä.
Btw, hotellit on ainaki uutena vuotena kalliimpia, mitä kavereille kattonu. Onneks ei itellä tätä ongelmaa ole asunnon takia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723103
- 602834
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322395- 792208
- 602043
- 952016
- 121606
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171567Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301410Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?351408