Kokeiltiin lasketella Rukalla viikonloppuna. Onneks keikka on ohi.
Kuppaset rinteet, lyhyitä ja kapeita mutta hissilinjoissa piisaa pituutta. Tahko pesee Rukan mennen ja vielä tullenkin, ainakin meidän mielestä.
SkiBistrossa oli illalla after-skissä porukkaa kun ylitäytetyssä sillitölkissä. Helvetillisen kovaa musiikka ja kuuma kun sikalassa kesähelteellä. Miten sinne edes saa ottaa noin paljon porukkaa sisälle, (kysyn tän teiltä Kuusamon palotarkastajat, kun ootte aivan idiootteja yksityisten mökkien palotarkastuksissa)???
Kävimme Rukalla
båååå
3
336
Vastaukset
- Häh?
Eikö Tahko"vuori" riitä sinulle, kun pitää joka viikonloppu mennä Rukalle, vaikka vihaat sitä niin silmittömästi?
- båååå
Käsittämätöntä että heti ollaan pillittämässä jos joku sanoo kielteisesti rukasta asiallisesti kirjoittaen. hankkiudu sinne avohoitoon penska.
- Tosi matkailija
båååå kirjoitti:
Käsittämätöntä että heti ollaan pillittämässä jos joku sanoo kielteisesti rukasta asiallisesti kirjoittaen. hankkiudu sinne avohoitoon penska.
Ei sua ota kukaan tosissan Tahkon virtuaalimatkailija.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko852270- 431860
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!741651- 761416
Pitsaa selliiä
Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon261224- 481203
- 771201
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai421102- 591091
- 471068