Palsta kristittyjen hallussa

Tällä palstallahan on enemmän kristittyjen kuin wiccojen kirjoituksia :D
4539
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Koko maailma on kristittyjen ja muslimien hallussa.

Äänestä

Kristityille toisten usko on tärkeämpää kuin oma. Go figure.

Äänestä

arvaa kumpia suomessa on enemmän? hurahtaneita kristittyjä vai wiccalaisuuteen hurahtaneita kotirouvia (enimmäkseen kuitenkin niitä samoja pikkupimuja jotka sanoo määä-oon-vampyyri)?

Äänestä
  • Entä kumpia näistä on enemmän - asioista tietämättömiä päänaukojia, vai onnellisia wiccalaisia? ;) No joo, teitä on selvästi enemmän. Ja mitähän tekemistä wiccalla on vampyyrien kanssa? Ehkä luulet että kuulutaan samaan satumaailmaan... surullista, ja tuon sanon ilman sarkasmia.
    "Pikkupimut" eivät ole wiccalaisia. Hassuina kokeilevat mitä luulevat wiccaksi, sitten muoti-ilmiö on ohi ja seuraava tulossa. Vielä: miten se on sinulta pois, jos ihmisillä on hauskaa vampyyrina, wiccana tai vaikka steampunkkaajana? Selitä; jos et pysty, niin siinä lähelläs on varmasti peili. Sopii katsoa. :)

    Wiccoille: Siunausta!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kjhgfvcdf<sd kirjoitti:

Tällä palstallahan on enemmän kristittyjen kuin wiccojen kirjoituksia :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu