Tällä palstallahan on enemmän kristittyjen kuin wiccojen kirjoituksia :D
Palsta kristittyjen hallussa
4
492
Vastaukset
- dsfrkjhgfds
Koko maailma on kristittyjen ja muslimien hallussa.
- Mene figuuriin
Kristityille toisten usko on tärkeämpää kuin oma. Go figure.
- 7656756576567875
arvaa kumpia suomessa on enemmän? hurahtaneita kristittyjä vai wiccalaisuuteen hurahtaneita kotirouvia (enimmäkseen kuitenkin niitä samoja pikkupimuja jotka sanoo määä-oon-vampyyri)?
- wiccan-acolyte
Entä kumpia näistä on enemmän - asioista tietämättömiä päänaukojia, vai onnellisia wiccalaisia? ;) No joo, teitä on selvästi enemmän. Ja mitähän tekemistä wiccalla on vampyyrien kanssa? Ehkä luulet että kuulutaan samaan satumaailmaan... surullista, ja tuon sanon ilman sarkasmia.
"Pikkupimut" eivät ole wiccalaisia. Hassuina kokeilevat mitä luulevat wiccaksi, sitten muoti-ilmiö on ohi ja seuraava tulossa. Vielä: miten se on sinulta pois, jos ihmisillä on hauskaa vampyyrina, wiccana tai vaikka steampunkkaajana? Selitä; jos et pysty, niin siinä lähelläs on varmasti peili. Sopii katsoa. :)
Wiccoille: Siunausta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 702952
- 462564
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322225- 792128
- 951956
- 321702
- 121526
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171487Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?271302Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil191175