JOS KAIKKI TEKISIVÄT NÄIN?:

juuri nääiiinnnxDD

Mua ätsyttää kun käytän koiraani lenkeillä,että tien reunassa ihan jopa jalkakäytävällä on koirien jätöksiä.Näky ei ole kaunis..Muutenkin jos paasataan koiravihaajista niin enpä sitten ihmettele,että niitä on..Ymmärrän kyllä,että on isot lumipenkat ja oma koiranikaan ei mene sinne sitä tekemään.Se tekee lumipenkan reunalla ja sitten ne itse korjaan.Jos jonkun mielestä se on vaikeaa niin olisit miettinyt sitä ennen,kun hankit koiraa.Onko niin kamalaa korjata ihanan pikku kaverin kakkoja? :)♥Jotkut tekevät syrjempään,mutta jotkut tekevät lumipenkan päälle.Se ei auta,koska kun lumet sulaa ja on syksy näky on vielä karmeampi !!!!Jos keräät kakat pussiin,mutta et tiedä minne ne laittaa niin kanna taskussasi ja etsi yleisroskis TAI vie ne mukanasi kotiiin.Älä ripusta puun oksaan tai heitä maahan.Mieti jos kaikki suomalaiset tekisivät niin !!!!??HYVÄT IHMISET TEHDÄÄN MAAILMA NÄIN OLLEN SIISTIMMÄKSI !!!

1

421

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kultainen noutaja

      Se on kyllä niin tympeää, kun aina kun lumet sulaa, niin kakkoja on joka puolella. Opettelisivat siivoamaan. Ei se niin tärkeää sivu kylillä ole (jossa itse asun), mutta kun keskustoihin tulee niin joka paikassa on kakkoja, vaikka onkin yleistä liikkumis aluetta monille ihmisille. Oman koirani jätökset siivoan aina, aivan sama olinko metsässä, kaupungilla tai vaikka omalla pihalla kaikki pois, niin on mukava olla... :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      179
      1732
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      109
      913
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      745
    4. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      105
      705
    5. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      207
      654
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      133
      628
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      51
      575
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      51
      562
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      18
      549
    10. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      546
    Aihe