Kysymys teille jotka tiedätte

fitMeat

Olen pari kertaa käynyt akupunktiossa vatsavaivojen takia. Molempien kertojen jälkeen oireet pahenivat pariksi päiväksi ja sen jälkeen helpottivat vähän, ei olennaisesti kuitenkaan. Onko tämä tavallista ja kuuluuko tuommoinen oireiden tilapäinen pahentuminen kuvaan?
Entä miten nopeasti akupunktion pitäisi vaikuttaa - jos en heti saanut apua voiko paranemista tapahtua myöhemmin tai toteanko ettei akupunktiosta olennaisesti ainakaan ollut minulle apua?

2

698

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hoppa2

      Joskus oireet saattavat pahentua hoidon jälkeen vähäksi aikaa.
      Akupunktion vaikutus näkyy toisilla nopeasti toisilla hitaammin, tietenkin asiaan vaikuttaa monta eri syytä, esim. kauanko vaiva on ollut ja mistä tullut. Tosin hoitajissakin on eroja, itse suosittelen hakeutumaan akupunktioon Perinteisen Kiinalaisen Lääketieteen akupunktuurihoitajille, he tietävät mitä tekevät.

      • hioou

        "....Perinteisen Kiinalaisen Lääketieteen akupunktuurihoitajille...." osa heistä tietää mitä tekee....


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      165
      6222
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      93
      2796
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      92
      1781
    4. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      39
      1487
    5. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      9
      1226
    6. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      49
      1015
    7. Mitä tarkoitat

      ”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”
      Ikävä
      23
      928
    8. Nyt se on varmaa kuntajakoselvitys

      Ensi viikolla tuöee kuntaministeri ulos ja kertoo asiasta.
      Ähtäri
      21
      913
    9. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      912
    10. Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi

      Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu
      Ikävä
      122
      903
    Aihe