http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/Ampui sorsaa - osuikin vaimon veljeä jalkoväliin/art-1288356654098.html
Jutussa jäi tärkein asia kertomatta - sorsat. Toivottavasti ne eivät loukkaantuneet tai pahoin pelästyneet pyssy-ukkojen toikkaroinnissa.
Sorsat vaarassa
10
386
Vastaukset 10
- Odottelija
mutta niin kaukana. Vielä molemmat haulit... :´(
Parempi sato ensi vuonna, jos edes yksi tulisi! :´)) - hsahbash
sinä poju et pitele enään omaa piliäsikään kädessä tuossa iässä,vaan makaat jossain vahainkodissa vaipat housuissa.
- sh0tgun
Näitä enemmän. Näin ne mehtuumiehetkin vähenee :)
tietäähän sen, että hauleja roiskineella ukolla on aivot täysin pehmenneet. Hän on todennäköisesti kuunnellut sorsastajaeinareitten juttuja ja juonut viinaa ainakin 60 vuotta.
- Vain ajan kysymys
Vastahan suomessa juoppohullu luuli metsoa hirveksi. Jos tämä ruotsalaisjuoppo sekotti hiihtäjän sauvat hirven sarviksi ja jos tuolla hiihtäjällä oli ruskeahko hiihtoasu, niin voihan sitä jollain tapaa ajatella, että sitä hiihtäjää voisi luulla hirveksi, heh heh. Ja jos se vielä hirnahteli hirven lailla, niin sattuhan sitä erehdyksiä.
- naureskeIija
Punaniskojen touhut alkavat paljastua pikku hiljaa jo suurelle yleisöllekin. Pippelisillään kaislikossa hiiviskelyhän on kuulunut sorsanlahtausperinteisiin jo ikiajat. Se sitä "poikain kesken peppusillaan ruovikossa" -perintöä, joka siirtyy puniskaisiltä pojille.
Mutta kuinka hönössä täytyykään metsästyspölvästin olla, että luulee kaverinsa heppiä sorsaksi? Eihän moista piliä luulisi näkevän selvin päinkään..
Eipä voi taaskaan kuin naureskella.- hohhoijaaa
anaalilyyli välillä naureskelee
- tuota uutista
puhuttiin "pippelisillään kaislikossa hiiviskelystä"?
Taidat itse haikailla metsästävien tosi-urosten perään?
Eipä sitä tosiaan muuta voikaan kuin naureskella.
- Vain ajan kysymys
Olikohan rapulalla osuutta asiaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää
Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty441369Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon
Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä3221176Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas
Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto31993Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?
Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s311963Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen
Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel33801Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine131800- 50761
Treffi-ilmoituksia!
Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte194698- 61605
- 40546