"Yksinäisten" joululoman viettotapoja 20-30v ?

Hei

Kyselisin mitä te, ketkä olette itseni tavoin syystä tai toisesta tällä hetkellä ilman sosiaalista piiriä, olette keksineet joululoman varalle? Itselläni se on melkein kuukauden ja toki aion opiskella, mutta jotain muutakin ois kiva keksiä.

Oisko ideoita? En ole sitä tyyppiä, joka menee paikasta toiseen - tai paikkaan kuin paikkaan - ja aloittaa small talkin jne. vaan mielummin etenen hitaasti ja etenkin omassa tahdissani, joten itselle ei ainakaan mitkään kahvittelutapahtumat tms. sovi..

2

418

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Parempaa väkeä

      Minä katselen täältä Lutakon tornitalon asunnostani lämmitetyltä parvekkeelta rantaraitilla käveleviä parempaa elämää katsomaan tulleita 'ihmisiä' viskiä siemaillen ja kuubalaisia poltellen.

      • ..tarkoitin sosiaalista toimintaa. Epäsosiaalisuus onnistuu kyllä itsekseen olevalta ilman neuvojakin..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 76
      1230
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1214
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      49
      1099
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1038
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      1015
    6. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      34
      757
    7. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      714
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      56
      673
    9. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      39
      642
    10. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      577
    Aihe