Eli f 800 st.n yhtedessä tulee esille usein sen olevan ns.sport touring pyörä, eli matka-ajoon suunniteltu.Onko siinä jokin ominaisuus joka tekee siitä huonon kaupunki-ajoon.Itseäni tuo kiinnostaisi kovasti, varmaan kesäksi ostankin. Mutta tuo kaupunki ajo mietityttää koska aikapaljon ajosta tulee olemaan just liikennevaloista lähtöä ja ns. kaupunkiajoa.Myös muunlainen käyttö kokemus tervetullutta,omistajat kommentoikaa.
F 800 st ajo kaupungilla
bmw kesäksi
1
821
Vastaukset
- Skookum
800ST on ihan kelvollinen myös kaupunkipyörittelyyn, mm kevyt , helppo ajaa ja ABS
Ainoa haittapuoli on pitkähkö ykkönen joka aiheuttaa ruuhkassa matelussa tarveen luistattaa jonkin verran kytkintä.
Kokemusta 2 kesää Helsingissä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 352236
- 841303
- 561298
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...361226- 631171
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39884Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.122769- 31731
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi21572Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55565