mitäs saarijärvelle?

mitäs sinne saarijärven tuppukylään kuuluu? päriseekö traktorit, kohtako ne peltohommat alakaa! haisooko sonta? joko ootte alkanu valmistautumaan kesämökkiläisten tuloa varten?
2288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kiitos kysymästä, menee ihan hyvin.
Meillä ei haise, emäntä tuulettaa huushollin hyvin.Traktoreitakin on jo nähty.
Kesämökkiläisiä tottakai odotellaan ja toivotetaan tervetulleeksi.

Äänestä

Saarijärvi on ihan paras mesta.. No enpä oo siellä käyny ku vaa viime kesänä viime ja ekan kerran vuonna 98 (sillon Q sielä oli vielä Teatteri e4).................

Äänestä

Kommentoi aloitusta


exä kirjoitti:

mitäs sinne saarijärven tuppukylään kuuluu? päriseekö traktorit, kohtako ne peltohommat alakaa! haisooko sonta? joko ootte alkanu valmistautumaan kesämökkiläisten tuloa varten?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu