kertokaa mitä pitäs tehä!!

No, mun ongelma on (yllätys yllätys)et mä oon ihastunu yhteen jätkään mut se ei oo kiinnostunu musta vaan yhestä mun ystävästä (me ollaan kaikki samalla luokalla)ja sit seki on viel ongelmana et se jätkä ei oikeestaan puhu mulle koskaan normaalisti vaan aina se vittuilee jotenki tai kiusaa muuten.Se ei tiä et mä oon kiinnostunu siitä.Eikä se mun ystävä kai tiä et se jätkä on kiinnostunu siitä.onko kellään mitään neuvoja,minkäänlaisia? (olen ysiluokalla)
5499
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mistä tiedät onko tämä jätkä ihastunut ystävääsi?
Puhuuko se jätkä sille ystävällesikin jotenkin vittumaisesti?Ainakin miten tän jutun voisin ymmärtää,niin tämä jätkä voisi ihan hyvin olla kiinnostunut sinusta.Toi vittumaisesti puhuminen ja pieni kiusaaminen,voisi hyvinkin viitata siihen että jätkä ei oikeen tiiä miten suhtautua suhun.Varsinkin jos on kiinnostunut sinusta.Valitettavasti tämä on joittenkin jätkien tapa osoittaa "kiinnostustaan".
Mulla oli ihan samantapanen juttu.Tietäisitpä vaan mitä kaikkea sain kuulla jätkältä,ja olin jo ihan varma että sehän vihaa mua,ku tollee puhuu.Kuitenkin jätkä oli korviaan myöten ihastunut....ja nyt olemme jo yhessä ;) tapahtuneesta on jo pari vuotta.
Onnea sulle! :)

Äänestä
  • Mä oon samaa mieltä ku Venla... Tai siis toi on ainakin yks varteenotettava mahdollisuus. ;)

    Äänestä

jätä se jätkä heti rauhaan jos vaikka sun kaveriski olis kiinnostunu siitä ja se jätkä siitä jne.

Äänestä
  • Toi oli must tosi tyhmä kommentti... siis ei sille voi mitään jos on rakastunu... !!!!

    Äänestä

No kerro sille jätkälle et oot kiinnostunu siit.. Ja jos se kiusaa koko aika sua nii se voi olla sen merkki et se ois kiinnostunu susta.. :) mut en oo sit ihan varma täst jutust.. Mut kokeile onnees.. Mee puhuu sille..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MenninkäineN kirjoitti:

No, mun ongelma on (yllätys yllätys)et mä oon ihastunu yhteen jätkään mut se ei oo kiinnostunu musta vaan yhestä mun ystävästä (me ollaan kaikki samalla luokalla)ja sit seki on viel ongelmana et se jätkä ei oikeestaan puhu mulle koskaan normaalisti vaan aina se vittuilee jotenki tai kiusaa muuten.Se ei tiä et mä oon kiinnostunu siitä.Eikä se mun ystävä kai tiä et se jätkä on kiinnostunu siitä.onko kellään mitään neuvoja,minkäänlaisia? (olen ysiluokalla)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu