Jetta alkaen 22.769 EUR

Jetta atteJ

Tehokkain bensakone 1.2 77 kW!!!
Kummallista verrattuna esim. Ocuun.

5

634

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jettson

      kirjoittelet uuden 2011 VW Jetan bensa moottorit ovat:1,2L 105hv 1,4L 122hv 2,0L 200hv
      ja dieselit:1,6L105hv ja 2,0L 140hv

      • närhen munat

        Suomessa on haluttu pitää tasoero vain hivenen kookkaampaan Passatiin muun muassa valitsemalla myyntiin vain pienin 1,2-litrainen bensiinimoottori.


      • Jetta,
        närhen munat kirjoitti:

        Suomessa on haluttu pitää tasoero vain hivenen kookkaampaan Passatiin muun muassa valitsemalla myyntiin vain pienin 1,2-litrainen bensiinimoottori.

        Näin kertoo VW.fi sivusto: "Moottorivaihtoehdoiksi uuteen Jettaan on tarjolla kolme eri bensiinimoottoria ja kaksi dieselmoottoria. Bensiinimoottorit alkavat 1.2 TSI BlueMotion Technology –moottoirsta, jossa on tehoa 77 kW (105 hv). 1.4 TSI:n, 90 kW (122 hv), saa myös 7-vaihteisella DSG-automaattivaihteistolla varustettuna. 118-kilowattinen (160 hv) 1.4 TSI on aina DSG-vaihteinen samoin kuin 147-kilowattinen (200 hv) 2.0 TSI. Dieselmoottorit ovat 1.6 BlueMotion Technology, 77 kW (105 hv), ja 2.0 TDI, 103 kW (140 hv), jotka molemmat saa myös DSG-automaatteina."

        Veikkaisin, että niitä muita ei ole vain ehditty hinnoitella.


    • Katsokaa ohj uusinta

      Tuhatkertaa ennen otan sen mitsun jota petsku tänään nelosen start-ohjelmassa koeajoi.
      Hinta on sama ja auto ihan eritasoinen kuin vanhanmiehen harmaa jetta.

      • ...uttiv

        Täh?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      247
      45359
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      31
      11240
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      207
      10873
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9711
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8528
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6511
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3210
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      30
      2239
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      37
      1639
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1510
    Aihe