Mikä kukka?

8178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

lemmikki

Äänestä

Mielestäni kuvassa on päivänkakkara eli minun kukkani, koska olen vaaka.

Äänestä
  • vaikka minun horoskooppi kukaksi mainitaan.
    Kauniita ne onkin, kun oikein suuren kimpun niitä saa;)

    Äänestä

Näyttävät minun silmiini värjätyiltä sinisiltä crysanteemeilta ja ympärillä on vehnäntähkiä. Oma horoskooppikukkani on tulppaani, koska olen viattomien lasten päivänä syntynyt.

Äänestä
  • otsikoita olen tullut laitelleeksi, niin kuin nyt tämänkin.
    Horoskooppeihin en tietenkään usko, ei kai kukaan?
    Mutta vaihtelua!
    Kiitos Katleija hauskasta linkistä tuolla toisaalla!

    Äänestä

hyasintti näkyi olevan.

Äänestä

tai olkikukka, kumpaakin kuivataan

Äänestä
  • näyttäisi olevan joulutäti

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kyssäri :) kirjoitti:

http://www.kukkainfo.fi/index.php?section=118&gclid=CMre-K6y66UCFQmMzAodrGCgpQ

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu