Pullterrierit

Luigiliugumägi

Olen pohtinut parisen vuotta Pullterrierin hankkimista itselleni, mutta aina hinta on tullut vastaan, miksi Pullterrierit ovat niin hinnakkaita? :O

4

360

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pitti"

      Kun kerran on pittiin ihastunut, niin sen lumoista ei irti pääse,vaan sellainen on saatava hinnalla millä hyvänsä. Suomessakin on jo paljon puhtaiden pittien kasvattajia. He huolehtivat siitä, että pittinsä jälkeläisetkin pitävät rodun puhtaan veren 100-prosenttisesti, eli tilaavat ulkomailla rekisteröityjä yksilöitä kasvatukseen. Kumminkaan FCI ei ole viellä hyväksynyt pittiä viralliseksi roduksi. Mutta pitti hurmaa hintansa veroisesti rodun fanit.

      • mitä?

        Pittejä ja Pulleja?

        Jos aloittaja tarkoitti bullterrieriä niin ei sillä kyllä ole välttämättä mitään tekemistä pitbullin kanssa.

        Vähän sama kuin puhuisi paimenkoiran ostamisesta, kertomatta koiran rotua...


    • vetoterrieri

      Pull eli vetoterrieri :D
      hahahaa

    • laatu maksaa

      Jos olet jo pari vuotta rodusta haaveillut, niin miksi et ole samalla säästänyt rahaa koiran hankintaa varten? Satanen kuussa kahden vuoden ajan sukanvarteen, niin lopulta voit ostaa valioyksilön ja rahaa on vielä tallessa tarvikkeiden ostoon ja ensimmäisiin rokotuksiin.

      Minua on todella ruvennut ärsyttämään nämä jatkuvat koirien hinnoista purnaajat. Jos itse haluan jotain paljon maksavaa, oli se sitten koira tai traktori, niin säästän sitä varten rahaa, enkä valita hinnasta tai pyydä osamaksua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      2479
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      15
      965
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      52
      806
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      46
      741
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      50
      734
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      654
    7. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      616
    8. 50
      595
    9. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      594
    10. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      29
      576
    Aihe