Pariisin Ritz?

PariisinSara

Onko tämä teidän kokemuksista hyvä hotelli? Menen ensi kesänä Pariisiin ja tämä hotelli kiinnostaisi paljon. Ystäviltäni olen kuullut vain hyvää kyseisestä hotellista. Onko palvelu ja ilmapiiri hyvä? Onko puutteita?

6

777

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • outoa kysyt

      Olisiko prinsessa Diana valinnut sen (viimeiseksi) Pariisin hotellikseen, jos ei se olisi huippuhotelli? No toki hänen miesystävänsä oli silloin Ritzin omistajan poika. Hotellista on muodostunut kuuluisten ihmisten suosikkihotelli. Siihen ihastuivat esim. Greta Garbo, Ernest Hemingway, kuningas Edvard VIII ja Charlie Chaplin.

    • ritzrätz

      rahaa Ritziin. Tule vaan meikäläisten kanssa hostelliin jää viel vähän rahaa Ranskanleipään.
      Ei oo Ritzissä puutteita. Keskellä kylää on ja taso maksaa.

      • Asian voi nähdä

        Hinta aamiaisen kanssa oli hotellin omilla sivuilla alkaen 900€ yö. Suomalaisille, joiden elintaso on mitä on, se on paljon. Paremman elintason maista tuo on ihan mahdollsita hyvätuloisille, kun on halua hemmotella itseään tai puolisoaan.


    • Matkamies maan

      Nyt on niin, että joko sinä olet provosoinut tai sitten olet umpityhmä, välimuotoja ei ole.

      Joten päättele ritzin taso siitä

    • Pariisitar
    • No jos tykkää

      Ritzissä puutteitakin: miehet on vanhoja (tosin niillä on paksu lompakko), lähellä ei ole kätevää metroasemaa ja on se pirun kalliskin ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      294
      4781
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      135
      3066
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      52
      2983
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1541
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1242
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1189
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      7
      996
    8. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      991
    9. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      981
    10. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      979
    Aihe