HD tulee
H D Kristensseen
6308
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ja sen jälkeen tulee ...
Riippuu markkinavoimista (= kumpaan saadaan immeiset ensin höynäytettyä)
Eka digiboxi-juttuhan oli hallituksen pakkopullaa, nyt kaikki mahdolliset toimiluvan hakijat saavat luvat, markkinavoimien annetaa ratkaista mitä ihmiset saadaan ostamaan.
tulla samanlainen pakko kun ylipäätään digitv:stä ja jotenkin sen vielä kestää mutta jos 3D:stä tulee sitten aikanaan myös pakko, niin mä kyllä irtisanon koko vitun tv-luvan. Mä en halua mitään 3D paskaa, haluan katsoa kaikki tv-ohjelmat, myös leffat 2D:nä kuten nyt. Sitäpaitsi mä saan aika herkästi pahoinvointia ja päänsärkyä ja tota 3D:tä ei tosiaan suositella ihmisille joille 3D voi aiheuttaa erilaisia oireita (3D EI sovi epilepsiasta, migreenistä, silmäsairauksista ym. kärsiville).
Eikös lupamaksu tule kaikille, oli tv tai ei.
budjettirahoitukseen niin ok mutta sit jos nykyisellä mallilla peritään eli lasku kotiin-periaatteella niin en suostu mikäli meidät pakotetaan vielä 3D-paskaan mukaan!