Suuri osa Hubbardin luennoista on hänen suullisia esitelmiään jotka on nauhoitettu. Siinä voi tulla monta sanaa sekunnissa, ja todellakaan pikkuseikkoihin takertuminen ei muuta sitä tosiasiaa miksikään että scientologia toimii ja on jo auttanut miljoonia ihmisiä.
Ainoa tapa tietää mitä scientologia on tapahtuu kokeilemalla että toimiiko se vai ei , ja se kokeileminen on helppoa, useimmat saavat sen toimivuuden selville jo 5 minuutissa jos menevät ilmaiseen esittelyyn lähimpään scientologia organisaatioon. Aika helppoa siis. Suosittelen, scientologia on auttanut minuakin uskomattoman paljon.
http://koti.phnet.fi/yliins/page5.html
L. Ron Hubbardin loistavat luennot
1
485
Vastaukset
- Huhahhhei
No voisitko kertoa millaisissa asioissa scientologia on sinua auttanut ja miten? Nähtävästi ei ainakaan kirjallisen ilmaisun saralla, päätellen ontuvahkosta ulostuonnistasi. Jos olisin äidinkielenopettajasi, voisin sanoa että ei ainakaan sillä osastolla ole scientologiasta apua ollut.
Ai niin. Et voi kertoa. Tiesin sen kyllä. Pitäisiköhän teidän siellä Lahdessa ihan oikeasti nyt satsata paskanne markkinoimiseen ihan ammattimaisin voimin? Kun tuollainen onneton räpeltäminen ei ole oikein myyvää, paitsi tietenkin silloin, jos kohderyhmä on samaa tasoa markkinoinnin kanssa. Tunnetko muuten sitä tiedottajaanne, kampaajatarta? Kerro terveisiä ja pyydä oikolukemaan seuraava viestisi. Kampaajaltahan moisen luulisi käyvän kuin vettä valaen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73893
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104768- 51707
- 39664
- 49634
- 44630
- 31629
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34577- 50560
- 37506