Olen 7 vuotiaan tyttäreni kanssa lähdössä kesäkuun puolessa välissä Sunnu Beachille.MIllainen paikka on lapsen kanssa on mennä?
Neptun Beach
hoitsu37
5609
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Yöelämä on vilkasta, päivisin normaalia rantakohdetta kaikkine vesiurheilu mahdollisuuksineen.Löytyy myös vesipuisto, josta varmasti on iloa.Edullinen hintataso ja ihmiset ystävällisiä.Itsestähän se on yleensä kiinni miten loma onnistuu, mutta suosittelen käymään.
Ai juu suosittelen pienen lapsen kanssa kiinnittämään huomiota hotellin sijaintiin.Yleensä matkatoimistosta tietävät missä on rauhallisin paikka yöaikaan.
Neptun Beachin ympäristö oli ainakin 2008 rauhallinen jolloin kävin viimeksi Sunny Beachilla. Rannan rauhallisin tienoo löytyy Helena hotellien luota.
Itsekin harkitsen täs neptun beach hotellia ensi kesälle 2011. Osaisko joku hotellissa ollut kertoa mitä all inclusivessa tarkoitetaan paikallisilla alkoholijuomilla. Kuuluuko siihen siis esim. Drinkit tehtynä paikallisiin viinoihin, sex on the beachit, mojitot jne.? Mites ruokailu, lajikkeita lienee runsaasti, mutta vaihtuvatko vai ovatko joka päivä samat? Ja onko all inclusive ruokailuissa mahdollista saada myös paikallisia ruokia, kavarmaa jne.?
Itse pidän sunnyn hintatasoa sen verran edullisena, että menee tavallaan loma pilalle jos on "naimisissa" hotellin ruokien ja ruoka-aikojen kanssa. Paikalliset juomilla tarkoitetaan bulgariassa valmistettuja juomia vodkaa,viiniä,olutta....sekoitukset sisältynevät hintaan