Moi
Ajattelin tän tänne nyt laittaa, kun en tiiä minne muaalle.
Luin just tuolta Mäkkärin UKK:sta kysymyksiä ja eikös ne nyt aika pahasti puhu paskaa..
"Sopiiko ruoka myös lapsille?
McDonald’s-ketjun ruoka on monipuolista ja se sopii suomalaisten ravitsemusasiantuntijoiden mukaan myös lapsille osana tasapainoista ruokavaliota."
Ei sovi. Toikin on täyttä paskaa. Alle 8-vuotiaan raja menee jo tossa.
entäs tämä
"Eikö hampurilaisravintoloiden ruoka ole raskasta?
Ei ole kyse siitä missä syöt, vaan siitä mitä syöt ja kuinka paljon. Jokaisella itsellään on vapaus valita. Ravintoloidemme tarjonta on monipuolistunut ja keventynyt viimeisten vuosien aikana. Tästä esimerkkeinä ovat mm. maukkaat salaatit, hedelmäpussit ja miniporkkanat."
Aika shaibaa toikin, salatit sun muut on mut kyl noi ateriat aika raskaita
ja tässä sit oikee vitsi
"Kuinka otatte huomioon liikkumisen toiminnassanne?
McDonald’s kannustaa lapsia ja nuoria liikunnan harrastamiseen kehittämällä mm. lähiliikuntaa yhdessä UKK-instituutin, Nuori Suomi ry:n ja Keravan kaupungin kanssa. Lisäksi monet McDonald’s-yrittäjät tukevat liikuntaa monin eri tavoin omilla paikkakunnillaan."
Mikä vitsi oikeesti! Mistä asti neki on kannustanu liikkumaan? Ronald McDonaldhan on vaa sitä varten, et se suosittelee lapsille McDonaldsilla syömistä. Siis aika shaibaa laittaa oikeesti.
http://www.mcdonalds.fi/fi/palaute/usein_kysyttyae.html
Ottakaa kantaa!
31300011
0
448
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä18811708- 298174
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.586146Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1715076- 394849
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai464452Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1104347- 1173821
- 813323
- 481811