Savage 650 -92

Toin käytetyn Saksasta.Nyt pitäis vaihtaa öljyt ymv.Liikkeestä suositeltiin SAE 10W-40 synt.4-tahtiöljyä.Onko ok? Kuuluuko Savagen ominaisuuksiin kuulostaa 1- ja 2-vaihteilla lähinnä HD:lta? Isommilla vaiht. normaaliäänet.Mistä kannattais metsästää suorempaa stongaa(1" eli vähän alle 26mm)? Kiitti ja hyviä ajoja !
5898
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Moottoripyörään on omat öljyt kytkimen takia.Alan liikeissä kyllä neuvotaan.

Äänestä

Mineraaliöljy 10W-40 on hyvä juuri kytkimen takia, muista myös vaihtaa riittävän usein. Joissakin malleissa kytkin ei siedä synteettistä vaan pyrkii luistamaan.

Äänestä

Kysymys/vstauspalstaa tähän maanmainioon pyörään löytyy osoitteesta:

http://www.scf.finnbike.com/

ja sieltä sivun oikeasta laidasta FORUM

Äänestä

mun pyörään tehtiin remppa ja äkkinäinen laitto sinne synteettiset öljyt...no ostin sit siihen gulfin mineraali öljyt..taispa olla 15w 50...suosittelen niitä. ja ne äänet kuuluu olla sellaset. onhan siinä vain yks pytty joten ole tyytyväinen et äänet on niin miehekäät:)

Äänestä

kiitän kauniisti vastauksista ! Lämpimiä säitä odotellen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tyttömummo kirjoitti:

Toin käytetyn Saksasta.Nyt pitäis vaihtaa öljyt ymv.Liikkeestä suositeltiin SAE 10W-40 synt.4-tahtiöljyä.Onko ok? Kuuluuko Savagen ominaisuuksiin kuulostaa 1- ja 2-vaihteilla lähinnä HD:lta? Isommilla vaiht. normaaliäänet.Mistä kannattais metsästää suorempaa stongaa(1" eli vähän alle 26mm)? Kiitti ja hyviä ajoja !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu