krabille lähdössä ekaa kertaa. ajankohta helmikuun alkupuoli, nyt hotellia valitsemassa jäljellä olevista ja pohditaaan kumpi parempi buri tara vai ao nang buri? ...löytyykö muuten netistä yhtään krabilla sijaitsevan ravintolan kotisivua, herkuttelijaa kiinnostaa...
kumpi parempi?
kh
6913
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Hotelleista ei tietoa, mutta ota pelkkä lento ja varaa majoitus muuten.
Finnmatkojen pelkät lennot Phuketiin noin 695€/hlö ja Ao Nangista 4-tähden huone merinäköalalla 14vrk noin 1200€. Hotellilla en todellakaan tarkoita Villaa. Se on aivan yliarvostettu/hinnoiteltu paikka.
Noilla mainitsemillasi kahdella hotellilla ei ole ilmeisesti suurtakaan eroa, kummassakaan en ole yöpynyt mutta arvostelut samaa luokkaa. Halvimmillaan ilmastoidun, länsimaalaisen huoneen järkevän matkan päästä rannasta saa helmikuussa pariksi viikoksi noin 400 eurolla.
Hotelliarvosteluita ja muuta tietoa kannattaa etsiä vaikkapa http://www.tripadvisor.com/Tourism-g1499981-Krabi_Province-Vacations.html
En minäkään takoittant parhaaksi vaihtoehdoksi villaa. Monet isoimmat hotellit on matkanjärjestäjille kiinnitettyjä ja täynna sesongin ajan tai eivät ainakaan "ulkopuolisille" myy halvemmalla. Mutta siitä villan kulmilta löytyy parempiakin vaihtoehtoja halvalla. Paras vaihtoehto on kontaktoida suoraan sp:llä, eikä minkään agentin nettisaitin kautta.
Lomia.
Tripadvisorista 10 suosituimman ao-nang-hotellin kohdalla ei ole kovin montaa suurten matkanjärjestäjäketjujen kiinnittämää hotellia... eli samaa mieltä.
...on halvempi kuin turistirysä ao nang. Sieltää pääsee myös suoraan veneillä saarille.
...no joo, kiitti vastauksista...
Valittiin nyt kumminkin NOISTA KYSYTYISTÄ vaihtoehdoista Aonang Buri eli siitä kaikki tieto ja vinkit kiinnostaa? Vaikuttaisi siltä et toisten mielestä hieman syrjässä mutta kävelystä tykkäävälle ei liene liian pitkä matka mihinkään? Läheltä löytynee myös marketteja veden yms ostoa varten?