9-vuotias tyttöni on siis alkanut kastelemaan päivisin sekä öisin siitä lähtien kun sain pikkusiskon. Selvää huomion hakua, hän sanoi että tahtosi minun vaihtavan hänelle vaipat ja näin. Mitä teen? Vaihdanko hänelle sitten vain niitä vaippoja vai mitä teen?
9v tyttöni on alkanut...
9
2096
Vastaukset
- gj6ehu
Anna hänen käyttää vaippoja ja vaikka vaihda hänen vaippansa vauvan kans nii sille tulee sit hyvä mieli.
- jiofe
www.p1.foorumi.info/atktuki
- Äippä minäkin
Anna hänen pitää vaippoja ja vaihda ne itse ensin. Samalla voit opettaa hänet vaihtamaan ne. Näin säästyy pyykkiä ja tyttösi saa tarvitsemaansa huomiota.
- werty120
neuvotonäippä missä päin asutte? oon kateellinen sun tytölles jos se saa käyttää vaippoja ja vielä vaihdat ne voisinko joskus tulla teille laitattamaan vaipan jos asutta lähiseudullani?
- werty120
werty120 kirjoitti:
neuvotonäippä missä päin asutte? oon kateellinen sun tytölles jos se saa käyttää vaippoja ja vielä vaihdat ne voisinko joskus tulla teille laitattamaan vaipan jos asutta lähiseudullani?
neuvotonäippä mitä vaippoja tyttäresi muuten käyttää?
werty120 kirjoitti:
neuvotonäippä missä päin asutte? oon kateellinen sun tytölles jos se saa käyttää vaippoja ja vielä vaihdat ne voisinko joskus tulla teille laitattamaan vaipan jos asutta lähiseudullani?
Ooks sä siis tyttö joka käyttää vaippoja?
- kohta kolmen äiti
Ihme vastauksia oot saanu....mä en ainakaan lähtis siihen leikkiin mukaan. 9v on jo niin iso tyttö että ei todellakaan ole tarvis lähteä hänen kanssaan vaippaleikkeihin enää. Hän on jo niin iso, että pelkkä keskustelu asiasta riittää, selität hänelle että nyt on vauva tullut taloon ja myös hänelle on riitettävä huomiota. Mutta pidät huolen että myös tämä vanhempi saa huomiota, anna hänen osallistua vaikka vauvan hoitoon ja kehut kuinka isoksi tytöksi hän on jo kasvanut ja tullut äidin avuksi. Ja kun vauva nukkuu niin annat jakamattoman huomiosi hetkeksi hänelle, hellit, pusuttelet tai teette jotain kivaa yhdessä.
- esr
vaihda öisin vaippa ja elä vaihda vaippoja .
ja ostta pampers vaippoja eimakksa paljon- esr
elä vaihda päivisin kun hänestä tulee aikuinen osta slip maxi vaippoja
eimaksa paljon
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 29411506
- 1447106
- 1045902
Vanhempi mies
Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa425239- 524351
Minne sä aina välillä joudut
Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta304179On niin vaikea olla lähelläsi
En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na323581- 613574
- 813167
Nyt peukut pystyyn
Nyt kaikki peukut pystyyn, siirtopersu on aikeissa muuttaa Kannuksesta pois. Facebookissa haukkui tänään Kannuksen peru223105