Osaako joku kertoa onko Waikikin ranta yleinen ranta jonne jokainen voi mennä vai onko ranta vain hotellien asiakkaille ?
Entä onko rannalla yleensä aaltoja ? Onko mitään nähtävää snorklailijalle ?
Aion kyllä kiertää koko saarta mutta aion varata hotellin Waikikilta ja haluaisin tietää onko hotellin oltava ihan rannassa jotta rannalle voi mennä.
Jos joku näkee vaivaa kirjoittaa hieman enemmänkin Alueesta niin luen kaiken suurella innolla.
Kiitos vastauksista.
Waikiki
2
395
Vastaukset 2
- kerran käynyt
Ellei vuosien saatossa ole muutoksia tullut, niin Waikikin ranta on kaikille avoin. Ei ole rajattu yksinomaan rantahotellien käyttöön.
Onhan siellä aaltoja mutta kunnon surf-rannat on kauempana Honolulusta. Snoklauksesta ei kokemusta. - siel käynyt
Tere,
Waikiki beach on avoin kaikille mut ei se mikään spessu ole, perus turisti ranta. Aaltoja on jonkin verran, mut jos haluat kunnon aallot kannattaa mennä North Shorelle.Waimea bay on varsin mukava ranta, voinee suositella.
Hyvä paikka snorklaamiselle on Hanauma bay, sinne pääse helposti The Busilla, hinta 2$. Toinen mukava ranta oli Kailua kapunkin lähelle jonne eksyttiin ihan vanhingossa :)
Jos otatte hotellin läheltä ala moana parkia, niin hyvä aamupalapaikka on Wailana Cafe- 4.95$ All you can eat pancake annos, johon kuuluu 2 munaa ja pekonia.
Hyvänä ruokapaikkana mainottakoon viel, että saaren koillis kulmassa, on valkoinen ruokavaunu(Giovanni's) josta saa aivan loistavia jättikatkarapuja.
Ei näin työvuorin jälkeen tuu muuta mieleen :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Älä unohda minua
Nainen ethän unohda minua. Asiat olisivat voineet mennä toisin, olisi vain pitänyt uskaltaa lähestyä sinua kun annoit si80769On väärin
Tykätä ja haluta sua kun tilanne täysin mahdoton mutta minkäs teet. Mun sisällä roihuaa 🔥 kunpa tietäisit mitä sä minus43662Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v12648- 50589
- 65571
- 77514
Nyt on nyt
Turha miettiä menneitä tapahtumia. Niitä ei saa tekemättömäksi. Tärkeintä on mitä tekee nyt ja tulevaisuudessa. Korjausl46409- 26409
Saat mut hymyileen suuresti, ja odotan koska saan antaa sulle haleja ja pusuja ihan oikeasti
En tiedä mikä sussa on, mut sun koko olemus ja ilmeet, ja persoona ja ulkonäkö saa mut vaan hyvälle tuulelle. Oot vaan s14379- 38371
Martina avautuu
Martina on päässyt kertomaan Feminassa konkurssistaan. On viettänyt monia unettomia öitä. On elänyt ikäänkuin painekatti120368Hyvästi Iisalmen Citymarket.
Nyt riitti huolimaton kassatoiminta!Nyt sattuu joka toisella käynnillä samaa,joko laskutettu samasta tuotteesta liian mo18352- 56347
- 59343
Kadutko mies?
Silloin kuin vielä yritin lähestyä, etkä tarttunut siihen. Asioista pitäisi voida aina keskustella.29339- 52338
- 26335
Mitä järkeä kiusata ihmisiä palstalla
Luuleeko ne kiusaajat oikeasti, että joku tosissaan ajattelisi niiden haukkujen olevan itselle? Hukkaan menee kiusaajill89328Kaivatun haluaminen
seksuaalisesti herättää syvältä selkärangasta esiin villieläimellisiä vaistoja sekä haluja peittäen sivistyneen ihmisenä27324- 28323