Onko kenelläkään tietoa että pitääkö times squarelle ostaa uudenvuodeniltana jotain lippuja tai muuta, vai onko alueelle vapaa pääsy kaikille tuolloin?
Kiitos avusta!
Ball Drop
4
411
Vastaukset
- Keijo Nykkyläinen
Times Square on laaja avoin katualue, jonne ihmiset kokoontuvat uutena vuotena, aivan kuten helsinkiläiset Senaatintorille.
- jos haluat
esim. ruokailla ennen ball drop ia, jossain tsqn ravintolassa, olet todennäköisesti myöhässä.
Kannattaa silti yrittää eri varaamosivujen kautta koittaa. Voihan olla, että saatkin vielä pöydän.
En ole käynyt vuodenvaihteessa tsqlla, mutta on kuulopuheiden mukaan aika täyttä ja odottelua tungoksessa.
Hyvät reissut jokatapauksessa. - Keijo Nyk.
jos haluat kirjoitti:
esim. ruokailla ennen ball drop ia, jossain tsqn ravintolassa, olet todennäköisesti myöhässä.
Kannattaa silti yrittää eri varaamosivujen kautta koittaa. Voihan olla, että saatkin vielä pöydän.
En ole käynyt vuodenvaihteessa tsqlla, mutta on kuulopuheiden mukaan aika täyttä ja odottelua tungoksessa.
Hyvät reissut jokatapauksessa.http://www.bubbagump.com/locations/new-york-city/
Tästä ravintolasta on hyvä näköala Times Squarelle ja tietääkseni ravintola ei ota pöytävarauksia. Ravintolan idea on Forrest Gumpista eli koko paikka on jatkettua vitsiä samalle elokuvalle. Luonnollisesti turistien suosima paikka. Kävin kerran, ei hassumpi ruoka kuitenkaan. - matkailija-x
Keijo Nyk. kirjoitti:
http://www.bubbagump.com/locations/new-york-city/
Tästä ravintolasta on hyvä näköala Times Squarelle ja tietääkseni ravintola ei ota pöytävarauksia. Ravintolan idea on Forrest Gumpista eli koko paikka on jatkettua vitsiä samalle elokuvalle. Luonnollisesti turistien suosima paikka. Kävin kerran, ei hassumpi ruoka kuitenkaan.Uudeksi vuodeksi Bubba Gump ottaa varauksia... Ihan tätä hintaa en olisi valmis maksamaan ketjuravintolan ruoasta, vaikka alkoholia ja ruokaa saisi vapaasti ja näköala olisi Times Squaren ruuhkaan. Liputkin lienevät myydyt jo aikoja sitten.
"Bubba Gump Shrimp Company in New York City is a second floor restaurant with views of Times Square and the ball drop from large windows. The restaurant hosts a five-hour New Years Eve event starting at 8 p.m. with hors d’oeuvres, a champagne fountain, open bar, full buffet dinner, full dessert buffet, entertainers, caricature drawers, and a DJ. Tickets are $500 per person and only 250 are sold."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017483
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?875218- 804925
- 1324298
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan103088- 522729
- 462692
- 552302
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818112283Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211880