ohjaus puoltaa pahasti oikeelle. jarrupalat ja laakeritkin on hiljattain uusittu ja jarrut myöskin puhdistettu sekä aurauskulmat säädetty oikein.
ajon jälkeen kokeilin onko oikeen puolen vanne kuuma. no ei ole.
voisiko vika olla jarrusylinterin tiivisteessä? vai missä??
kiitos etukäteen
ohjaus puoltaa/laahaa
4
542
Vastaukset
- ashrye
Tarkoititko laakereilla kääntö laakereita?
Ovat iskareiden yläpäässä, jos ne jumivat niin auton ohjaus puoltaa.- Nervasport
kääntölaakerit jotka ovat suojaamattomina jousien alapäässä ovat hyvin alttiina ruostua pois
ja silloin alkaa ohjaus karrata vastaan sekä tietysti puoltamaan, kokemusta on Lagusta vm99 - kristiina.
Nervasport kirjoitti:
kääntölaakerit jotka ovat suojaamattomina jousien alapäässä ovat hyvin alttiina ruostua pois
ja silloin alkaa ohjaus karrata vastaan sekä tietysti puoltamaan, kokemusta on Lagusta vm99niinhän ne taitaa olla ne kääntölaakerit ja kävinkin jo ostamassa sellaaset. mulla myös laguna vm99. kiitos tiedosta :)
- homelite222
Ovat lagunassa jousen alapäässä, ainakin Motonetin antaman tiedon mukaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843232
- 751291
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1771220Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401030Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103971Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310932- 43849
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78835Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124825- 95817