Playstation 3, ohjain ei toimi

ww2ww

Hei!

Tarvitsisin kipeästi apua. Olen yrittänyt lukea netin keskustelupalstoja, enkä löydä ongelmaani ratkaisua. Osaisiko joku minua neuvoa?

Ostin Playstation 3:n, paketissa tuli mukana Sonyn ohjain joka toimii moitteettomasti.
Tietysti tarkoituksena on pelata kaverin kanssa, joten eilen kävin ostamassa Gigantista Sonyn alkuperäisen ohjaimen toiseksi ohjaimeksi.

Gigantista ostettu ohjain ei toimi kunnolla. Laitoin USB-kaapelin kiinni koneeseen ja ohjaimeen, painoin PS-näppäintä. Ottaa ohjaimen 1 tai 2 ohjaimeksi (riippuen onko paketissa tullut ohjain päällä). Gigantista ohjaimella painaa nuolinäppäimiä niin ne eivät toimi, oikein puoleinen tatti ei toimi ja samalla ei toimi kolmio eikä neliönäppäimet. Olen myös kokeillut resetointinäppäintä.
Onko käyttäjässä, siis minussa vika vai Giganttista ostetussa ohjaimessa?

Paketissa mukana tulleessa ohjaimessa toimii kaikki näppäimet, mutta se ei minua paljoakaan lämmitä, kun ei pääse kaverin kanssa pelaamaan.

Olisin kiitollinen vastauksesta ja jos mahdollisesti joku voisi selittää hyvin yksinkertaisesti (mieluiten rautalankaversiona) miten saan kaksi ohjainta toimimaan yhtä aikaa?

1

527

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kauppaantakasi

      Joo kauppaan vaan ohjain takasin ja uusi tilalle.. Ei pitäisi tehdä noin.. Ohjain pitäisi toimia kun kerran käytät johdossa ja painat ps-nappulaa..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      84
      4562
    2. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      85
      4411
    3. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      43
      3759
    4. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      16
      3483
    5. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      40
      2977
    6. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      2764
    7. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      21
      2701
    8. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      39
      2083
    9. Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi

      Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta
      Ikävä
      158
      1748
    10. Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?

      Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli
      Maailman menoa
      103
      1291
    Aihe