Nyt sen tapahtui taas. Olen kokenut..selittämättömiä asiaoita jonniin aikaan. Niitä ei voi todistaa millään tieteellisellä tavalla..Tai monesti haluan löytää loogisen vastauksen, mutta sitä ei yksinkertaisesti vain ole ollut.
Minun on käsketty vain unohtamaan tapahtuneet ja elää niiden kokemusten kanssa. Sanovat, että olen herkkä aistimaan ja näillä asioilla ei leikitä.
Mutta nyt, eilen iltana käydessäni nukkumaan (Olin ollut sängyssä n. 5minuuttia ja katsoin telkkaria) koin jotain täysin uudenlaista. Käsivarteni oli paljaana peiton päällä, ja yht´äkkiä tunsin käsivarttani pitkin samanlaisen tunteen kuin perhonen (!?) olisi lentänyt siitä koskettaen minua.. Samaan aikaan kuului "lintujen siipien" haminaa. Tätä ei kestänyt kuin n.1-2 sekunnin ajan. Säikähdin, ja huidoin käsivarttani sekä kysyin mieheltäni mikä lensi yli ja mitä tapahtui. Hän ei tietenkän ollut kuullut mitään vaan ihmetteli mitä aloin riehumaan.
En tiedä..vaikka olen kokenut pelottavia, selittämättömiä asioita, nähnyt etiäisiä tms.. niin joka kerta nämä kokemukset saavat karvani pystyyn. Haluaisin niin saada vastauksia, keskustella näistä..mutta minun käsketään vain olla hiljaa..eivät edes he, jotka kokevat näitä suostu puhumaan. Miksi?
Siipien havina
6
604
Vastaukset
- harha-aistimus
harha-aistimus
- Maaria29_
Ei se voi olla harha-aistimus..tai tuon kosketuksen olisi voinut laittaa sen piikkiin, mutta entä tuo siipien havina?
- kjdq
Maaria29_ kirjoitti:
Ei se voi olla harha-aistimus..tai tuon kosketuksen olisi voinut laittaa sen piikkiin, mutta entä tuo siipien havina?
Huoneessasi oli yöperhonen? Niitä on myös meidän mökillä ihan elossa jopa keskellä talvea, kun on talossa hyvät eristykset.
- 4243243242435
ehkä hygnagoginen tila, siirtyminen valvetilasta unitilaan, missä koetaan monesti epämiellyttävyyksiä.
- jospa suojelusenkeli
Joskus iho kutiaa ja tuntuu kuin jokin ötökkä juoksis talvellakin ym, Rukoile Jumalaa ja kerro murheesi Taivaalliselle Isälle.
- siivekäs suojelija
Selkeesti enkeli ollu kyseessä, itse olen kokenut samaa ja silmät suljettuani olen nähnyt kyseiset siivet jokasta sulkaa myöten =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.704868Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.93316Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j152530Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.561613- 471546
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441316- 931239
Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa
Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.216971Hiljaisuus
Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.68932IS Viikonloppu 29.-30.11.2025
Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra51845