jouluristeily 2010 silja symphony

Olin tolla joulristeilyllä. Oli mukavaa ja hyvä henkilökunta, ainut vaan että joululauja olis ssanut olla enemmän ja klögiä ei ollut muualla kun viini baarissa muuten kivaa. :) :) :)
5477
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mukava Joulu Silja Symphonylla. Järjestelyt pelasi ja ruoka oli tosi hyvää. Aina Gourmet-ravintolasta Kalaravintolan ja Ala carten kautta buffettiin ja pihviravintolaan ja muihin. Vaikka en kaikissa ollutkaan syömässä niin ruokalistatkin oli herkullisia.

Se Joululaulu puoli tietysti aina on tollasissa. Mutta kyllä Joulu tunnelmaa oli enemmän kuin itse yleensä kotona viitsii laittaa.

Tällaiset järjestetyt ja valmiiksi tehdyt Joulut on välillä ihan kivoja, vaikka tietysti Joulussa on yksi puoli se touhotus siinä ennen joulua jne. Mutta on se kyllä kiva olla välillä valmiissa pöydässä.

Ja kyllä se ohjelma ja koko henkilökunta jne oli Joulumielellä liikkeellä.

Äänestä
  • Marja-Leena on selvästi henkilökuntaa ja pelkää potkuja kun yhtiön talous on kuralla. Rahat pois meininki siellä on.

    Äänestä

  • Ilmaista glögiä näytti olevan riittävästi promenadella kun jotkut hamstrasivat kaksin käsin ;) Tunnelma oli jouluinen, oli kivaa leipoa pojan kanssa pipareita mukavan henkilökunnan kanssa ja joulupukkikin kävi. Ruoka oli hyvää niin joulupöydässä kuin -brunssillakin. Joulupäivänä oli vähän tungosta kylpylässä mutta muuten mukavaa. Maximessa söimme loistavat pihvit kun jouluruoka alkoi jo tökkiä. Ensimmäinen joulu meidän perheellä laivalla, mutta kokemusten perusteella ei viimeinen!

    Äänestä

  • Joulua! kirjoitti:

    Ilmaista glögiä näytti olevan riittävästi promenadella kun jotkut hamstrasivat kaksin käsin ;) Tunnelma oli jouluinen, oli kivaa leipoa pojan kanssa pipareita mukavan henkilökunnan kanssa ja joulupukkikin kävi. Ruoka oli hyvää niin joulupöydässä kuin -brunssillakin. Joulupäivänä oli vähän tungosta kylpylässä mutta muuten mukavaa. Maximessa söimme loistavat pihvit kun jouluruoka alkoi jo tökkiä. Ensimmäinen joulu meidän perheellä laivalla, mutta kokemusten perusteella ei viimeinen!

    Siis sitä glögiä oli ihan vaikka kuinka ja paljon keskellä promenadea tarjolla!

    Äänestä

  • vaikka kuinka. kirjoitti:

    Siis sitä glögiä oli ihan vaikka kuinka ja paljon keskellä promenadea tarjolla!

    glögi tarjoilu oli vaan kerran

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jokke pappa kirjoitti:

Olin tolla joulristeilyllä. Oli mukavaa ja hyvä henkilökunta, ainut vaan että joululauja olis ssanut olla enemmän ja klögiä ei ollut muualla kun viini baarissa muuten kivaa. :) :) :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu