Jouluksi kotiin Kuubasta!

Hyvää uutta vuotta ja kiitos mukavasta matkaseurasta kaikille, jotka kiertelivät kanssamme Kuuban sydänmailla!

Vinkkinä Kuubaan matkustaville: meitä jäi kovasti harmittamaan, ettei tiedetty ottaa kotoa mukaan useampia palasaippuoita ja suurta nippua mustekyniä. Varsinkin Havannan ulkopuolella ihmisillä oli niistä suuri pula.

1

502

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ..Hyvä että asia tulee taas esille. Monta kertaa on tällä palstalla asiasta kerrottu mutta ehkä sinne menevät eivät lue näitä keskusteluja ennen matkaa.Nyt kaikki sinne menijät ottakaa ne ylimääräiset tavarat kotoanne mukaan, unohtamatta niitä kännyköitä akkuineen ja latureineen. Kosmetiikka on arvokas lahja myös.Ystävyys seurasta kerrottiin että lukulasit ja monivitaamiinitabletit ja suomalainen suklaa ovat myös toivottuja.Lasten lelut ja vaatteet on tullut myös aiemmin esille.Päiväkodissa on lapsille kaikki mahdollinen mutta harvemmalla on kotona leikkikaluja.Miehiä kiinnostaa kondoomit koska heillä on kiinalaisia mutta eivät oikein pidä niistä.Monenlaista tavaraa voi sieltä kaupoista ostaakin jos ei huomannut kotoa ottaa mukaan.Toivotaan että emme menisi sinne "tyhjin käsin" jatkossa. Kaikille menijöille nautinnollista lomaa musiikin ja tanssin suureen pieneen ihmemaahan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      66
      3412
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      46
      3222
    3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      2887
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      46
      2589
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1973
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1860
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1646
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      87
      1525
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1340
    10. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      39
      1331
    Aihe