Pomeranianin tarvikkeet

pomeranianuros

Hei, olen haluaisin tietää, että mitä tarvikkeita saksanpystykorva tarvitsee ja mahdollisesti pomeranian. Olen nähnyt täällä monta pommi keskustelua mutta en ole löytänyt yhtään keskustelua pommien tarvikkeista ja tarpeista! Kysyisin nyt, että:

- Mitä tarvikkeita tarvii esim. makuualusta, valjaat jne
- Monta kertaa kannattaa käyttää pikasesti ulkona ja monta kertaa lenkillä (päivässä)
- kuinka pitkiä lenkkejä / pikakäyntejä ja kauinkakauan kannattaa olla suunnilleen
- mitä ruokaa suosittelette (mitä merkkiä)
- kuinka paljon suokaa ja kuinka monta kertaa (päivässä)

Kiitos tooooosi paljon vastanneille jo etukäteen kaikki tieto POMERANIANEISTA (tai muista saksanpystykorvista) on plussaa.

2

517

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pomeranianuros

      helppii

    • bzzzzzzzzzzzzzz

      Tässä jotain

      - Tarvikkeet: talutin, panta/valjaat, peti (pennulle ei kannata hommata mtn kauhean hienoa, pissii sen kumminkin :p ) harja, kampa, kuljetusboxi (kissanboxi käy), kynsisakset, sakset, trimmaussakset, korvien- ja silmienputsarit, vaseliini, pyyhe,kurahaalari, ruoka- ja vesikupit. Mahdollisesti oviportti jos tarvii


      - Monta kertaa kannattaa käyttää pikasesti ulkona ja monta kertaa lenkillä (päivässä) : pentuna vain pieniä lenkkejä, itse aloin oman pommini kanssa käydä pitempää lenkkiä vasta kun se oli 0,5v. Oma "rutiinini" koiran ulkoiluttamiseenn on seuraava: aamulla n. 10min, päivällä 15min ja illalla 30min. Vähemmän kiireisinä päivinä teen tunnin/kahdenkin lenkkejä.
      Pieni koira, mutta pisimmillään tehty 8km lenkki (hyvä ilma ei liian kuuma/kylmä vettä mukana) ja hyvin jaksoi.

      - Mitä ruokaa suosittelette (mitä merkkiä) Royal canin on ollut käytössä pienestä pitäen. Nyt on sensible.

      - kuinka paljon suokaa ja kuinka monta kertaa (päivässä). Riippuu paljon, itse annan kaksi kertaa/pvä royalilla on ainakin hyvät ohjeet paketeissa. Ja kasvattajalta saa kans ohjeita ja materiaalia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      23
      3000
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1477
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      75
      1052
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      140
      998
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      911
    6. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      61
      872
    7. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      45
      848
    8. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      171
      842
    9. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      826
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      135
      746
    Aihe