Pomeranianin tarvikkeet

pomeranianuros

Hei, olen haluaisin tietää, että mitä tarvikkeita saksanpystykorva tarvitsee ja mahdollisesti pomeranian. Olen nähnyt täällä monta pommi keskustelua mutta en ole löytänyt yhtään keskustelua pommien tarvikkeista ja tarpeista! Kysyisin nyt, että:

- Mitä tarvikkeita tarvii esim. makuualusta, valjaat jne
- Monta kertaa kannattaa käyttää pikasesti ulkona ja monta kertaa lenkillä (päivässä)
- kuinka pitkiä lenkkejä / pikakäyntejä ja kauinkakauan kannattaa olla suunnilleen
- mitä ruokaa suosittelette (mitä merkkiä)
- kuinka paljon suokaa ja kuinka monta kertaa (päivässä)

Kiitos tooooosi paljon vastanneille jo etukäteen kaikki tieto POMERANIANEISTA (tai muista saksanpystykorvista) on plussaa.

2

528

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pomeranianuros

      helppii

    • bzzzzzzzzzzzzzz

      Tässä jotain

      - Tarvikkeet: talutin, panta/valjaat, peti (pennulle ei kannata hommata mtn kauhean hienoa, pissii sen kumminkin :p ) harja, kampa, kuljetusboxi (kissanboxi käy), kynsisakset, sakset, trimmaussakset, korvien- ja silmienputsarit, vaseliini, pyyhe,kurahaalari, ruoka- ja vesikupit. Mahdollisesti oviportti jos tarvii


      - Monta kertaa kannattaa käyttää pikasesti ulkona ja monta kertaa lenkillä (päivässä) : pentuna vain pieniä lenkkejä, itse aloin oman pommini kanssa käydä pitempää lenkkiä vasta kun se oli 0,5v. Oma "rutiinini" koiran ulkoiluttamiseenn on seuraava: aamulla n. 10min, päivällä 15min ja illalla 30min. Vähemmän kiireisinä päivinä teen tunnin/kahdenkin lenkkejä.
      Pieni koira, mutta pisimmillään tehty 8km lenkki (hyvä ilma ei liian kuuma/kylmä vettä mukana) ja hyvin jaksoi.

      - Mitä ruokaa suosittelette (mitä merkkiä) Royal canin on ollut käytössä pienestä pitäen. Nyt on sensible.

      - kuinka paljon suokaa ja kuinka monta kertaa (päivässä). Riippuu paljon, itse annan kaksi kertaa/pvä royalilla on ainakin hyvät ohjeet paketeissa. Ja kasvattajalta saa kans ohjeita ja materiaalia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pysy kaukana musta

      Ja kaikista mun läheisistä. Oon tosissani.
      Ikävä
      101
      6133
    2. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäköä. 💡
      Ikävä
      212
      3396
    3. Näin susta unta

      Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!
      Ikävä
      18
      3315
    4. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      66
      3298
    5. Niin voimakkaat tunteet

      Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi
      Ikävä
      16
      2515
    6. Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen

      sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk
      Ikävä
      24
      2494
    7. Katu täyttyy askelista...

      Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.
      Ikävä
      28
      2353
    8. Onko 172cm lyhyt?

      Pitääkö miehen olla pidempi kuin 172cm?
      Sinkut
      265
      2052
    9. Puhe on halpaa

      Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.
      Ikävä
      44
      1636
    10. 6
      1398
    Aihe