Hei, olen haluaisin tietää, että mitä tarvikkeita saksanpystykorva tarvitsee ja mahdollisesti pomeranian. Olen nähnyt täällä monta pommi keskustelua mutta en ole löytänyt yhtään keskustelua pommien tarvikkeista ja tarpeista! Kysyisin nyt, että:
- Mitä tarvikkeita tarvii esim. makuualusta, valjaat jne
- Monta kertaa kannattaa käyttää pikasesti ulkona ja monta kertaa lenkillä (päivässä)
- kuinka pitkiä lenkkejä / pikakäyntejä ja kauinkakauan kannattaa olla suunnilleen
- mitä ruokaa suosittelette (mitä merkkiä)
- kuinka paljon suokaa ja kuinka monta kertaa (päivässä)
Kiitos tooooosi paljon vastanneille jo etukäteen kaikki tieto POMERANIANEISTA (tai muista saksanpystykorvista) on plussaa.
Pomeranianin tarvikkeet
2
626
Vastaukset 2
- pomeranianuros
helppii
- bzzzzzzzzzzzzzz
Tässä jotain
- Tarvikkeet: talutin, panta/valjaat, peti (pennulle ei kannata hommata mtn kauhean hienoa, pissii sen kumminkin :p ) harja, kampa, kuljetusboxi (kissanboxi käy), kynsisakset, sakset, trimmaussakset, korvien- ja silmienputsarit, vaseliini, pyyhe,kurahaalari, ruoka- ja vesikupit. Mahdollisesti oviportti jos tarvii
- Monta kertaa kannattaa käyttää pikasesti ulkona ja monta kertaa lenkillä (päivässä) : pentuna vain pieniä lenkkejä, itse aloin oman pommini kanssa käydä pitempää lenkkiä vasta kun se oli 0,5v. Oma "rutiinini" koiran ulkoiluttamiseenn on seuraava: aamulla n. 10min, päivällä 15min ja illalla 30min. Vähemmän kiireisinä päivinä teen tunnin/kahdenkin lenkkejä.
Pieni koira, mutta pisimmillään tehty 8km lenkki (hyvä ilma ei liian kuuma/kylmä vettä mukana) ja hyvin jaksoi.
- Mitä ruokaa suosittelette (mitä merkkiä) Royal canin on ollut käytössä pienestä pitäen. Nyt on sensible.
- kuinka paljon suokaa ja kuinka monta kertaa (päivässä). Riippuu paljon, itse annan kaksi kertaa/pvä royalilla on ainakin hyvät ohjeet paketeissa. Ja kasvattajalta saa kans ohjeita ja materiaalia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va802077Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661269Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu281140- 1411038
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa144894- 98834
- 45737
- 62726
- 61686
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63682