jokos on hoblofoobikot menneet bunkkereihinsa raajat tutisten ja alahuuli vapisten.
Vastaukset 5
on paukuttelusta päätellen kuin sorsajahdissa, ei vaan tule yhtä paljon ruumiita ja raajarikkoja. Sädetikkua vaan metsästyskoiran perseeseen niin saadaan hirvet paremmin liikkeelle. Minä paskat välitän paukkeesta. Kunhan aikanaan julkaisen Susianalyysin (osat I-V), niin se on sellainen pommi, jotta hiekka pöllyää ja paska valuu pelkurin lahkeesta.
- ruikuli.
Puhu paskaa, hauku ketä tykkäät, näytä persettä maailmalle ja ole kusipää...kunhan perustelet miksi.
http://foorumi.haistapaska.com/forumdisplay.php?f=2 - Helsingistä.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/Joka uusivuosi noin 40 saa silmävammoja raketeista Helsingissä/art-1288359424247.html
Vaan herrajjumala jos yksikin pieni epäily tulee, että joku olisi voinut kuulla ASEEN pamahduksen metsästysaikana, niin jo ollaan harrastetta kieltämässä ja kutsumassa KARHU-ryhmää paikalle.
- uuden vuoden
rakettiemmuntojen jälkeen on kerralla enemmän raajarikkoja ja silmävammaisia kuin ammunnan ja metsästyksen parissa kymmeneen vuoteen yhteensä.
- neljäsosan
silomävammoista:
"Pääkaupunkiseudun osuus koko Suomen ilotulitteiden aiheuttamista silmävammoista on Silmälääkäriyhdistyksen vuosittaisen selvityksen mukaan noin neljäsosa. Vammojen määrän lähestynee näin neljääkymmentä (viime vuonna 42 silmävammaa)"
mutta mitenkäs räjäytetyt postilaatikot, tulitteiden aiheuttamat tulipalot, käsivammat ym... Moniko takki palaa ja tulee "läheltä piti" ??? Itse olen nänyt muutaman, jossa on ollut ainesta vaikka mihin: Jos känninen uhooja naapurissa lähettää kädestä rakettia ja ei päästä lentoon vaan ajopanoksen jälkeen pudottaa paukun jalkoihinsa , niin ei kädelle varmaan hyvin käy... Ilman hanskaa... pönttö mikä pönttö. Vaan meneppä sanomaan niin saat turpiisi kun samanlaisia kännisiä uhoojia on kymmenen paukuttelemassa.
Toivottavasti mietti seuravana päivänä kun kättä kivisti...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää
Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty391247Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon
Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä2971082Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?
Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s299910Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas
Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto25909Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen
Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel33771Treffi-ilmoituksia!
Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte193662- 61585
Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine100571- 40526
- 34501