Miellä on ennestään kissa ja nyt olisi hinku kultaiselle noutajalle (tai ylipäätänsä koiralle). Kuinka hyvin kultis tulee toimeen kissojen kanssa? Meidän kissa tosin on hyvin itsenäinen ja ihmisrakas, ei tule ollenkaan toimeen taas muiden kissojen kanssa. Pelkään lähinnä että kissa tulee mustasukkaiseksi, tosin edellisessä kodissaan oli kaksi koiraa sen seurana.
koira ja kissa
sade
3271
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mulla on 4v kultsunarttu,joka tulee kissani kanssa todella hyvin toimeen.Kisu tuli meille koiran ollessa 3v.Nyt kissalla ikää 2v.Alku oli molemminpuolista ujostelua.Jo kaksi ensimmäistä päivää saman katon alla teki kissasta ja koirasta erottamattomat kaverukset.Nyt ne nukkuvat vierekkäin ja joskus jopa juovat samasta kupista (kissa menee koiran vesikupille).Vieraiden koirien kanssa kissani ei kuitenkaan tule toimeen.Koirani taas on vieraiden kissojen suhteen vain utelias,ei missään nimessä vihainen.
meillä tuli kotona ainakin hyvin kultsu ja kissa toimeen,olivat kuin kaksi parasta kaverusta. Välillä ajettiin takaa toisiaan,mutta molemmin päin kylläkin.Nyt kun asun poissa kotoota ja kultsu asuu isäni kanssa, ja ei ole pariin vuoteen enää kissaa ollut,mutta nyt kun mulla taas on kissoja,ni edelleen pitää kissoista vaikka ei ole ollut pariin vuoteen tekemisissä niiden kanssa
onko se teidän kissa pentu?jos ei niin sen koiran olisi ainakin oltava pentu niin silloin on mahdollisuuksia saada ne toimeen keskenään. riippuu tietysti miten kissa suhtautuu.kannattaa ensin koettaa vaikka kaverisi/tuttusi koiran kanssa,ettet hanki koiraa turhaan.MAKSAA PALJON!